هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 22:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 آبان 1398 ساعت 15:21
چهارشنبه 22 آبان 1398 15:13 ساعت
2019-11-13 15:21:12
شناسه خبر : 330042
بسیج دانشجویی ۳۴ دانشگاه کشور با اشاره به سخنرانی‌های حاشیه ساز رئیس جمهور، خواستار پاسخگویی او در خصوص مطالبات اقتصادی مردم و مقابله با فساد شدند.
بسیج دانشجویی ۳۴ دانشگاه کشور با اشاره به سخنرانی‌های حاشیه ساز رئیس جمهور، خواستار پاسخگویی او در خصوص مطالبات اقتصادی مردم و مقابله با فساد شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، بسیج دانشجویی ۳۴ دانشگاه سراسر کشور با اشاره به سخنرانی‌های حاشیه ساز رئیس جمهور خواستار پاسخگویی او در خصوص مطالبات اقتصادی مردم و مقابله با فساد شدند.
 
متن این نامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب اقای روحانی
ریاست جمهوری اسلامی ایران
 
بی مقدمه، سخنان اخیرتان بر جنبش دانشجویی تکلیف کرد که خط مطالبات برخاسته از درد مردم را با دعوا‌های صوری و حاشیه‌ای مشخص کند و در شرایط فعلی با کنار زدن هر گونه نگاه جناحی و دعوای سیاسی به شکایت از حضرتعالی که با اهتمامی ویژه از هیچ حاشیه سازی برای فرار از پاسخگویی دریغ نمی‌کنید زبان بگشاید.
 
حال که افراد و نهاد‌ها را به پاسخگویی و شفافیت فرا جناحی می‌خوانید، وقت آن رسیده دست از حاشیه سازی‌هایی همچون ورود زنان به ورزشگاه‌ها و اعتراض به محدودیت اختیارات و تاکید مکررِ مغرضانه بر اجرای قانون اساسی برداشته، نسبت به زخم‌هایی که بر پیکره‌ نظام و امت اسلامی به دلیل ضعف عملکرد و فقدان مسئولیت پذیری و عدم اراده به حل مشکلات، وارد کردید، به آحاد این مردم رنج کشیده در مسیر انقلاب، خصوصا جریان دانشجویی، پاسخ دهید.
 
امروز زمان پرداختن به آسمان و ریسمانی که برای توجیه سیاست خارجی شکست خورده‌ی خویش بافتید، نیست. چرا که به جهت فقدان بارعلمی و همچنین عدم باورپذیری سخنان شما از جانب افکارعمومی، نیازی به پاسخگویی ندارد. هر چند در این مسیر آشکارا بر سیره‌ معصومین و باور‌های انقلابی ظلم کردید. اما زمان آن است که پاسخگوی سوالات اساسی ناظر به عملکرد اقتصادی خویش و کارنامه‌ی دولت یازدهم و دوازدهم در بحث فساد باشید. تنها به بخشی از این مطالبات مشخص که گوشه‌ای از کارنامه‌ی درخشان شما در مباحث گوناگون فساد، بیکاری، تورم، خصوصی سازی، ارز و... اشاره می‌کنیم.
 
۱- وضعیت اسفناک صندوق‌های بازنشستگی که تقریباً همه آن‌ها با بحران‌های مالی در حد ورشکستگی روبرو هستند. صندوق بازنشستگی کشوری ۱.۲۶۲.۰۰۰ نفر بیمه پرداز و حدود ۱.۳۰۰.۰۰۰ نفر مستمری بگیر دارد. با این حال جنابتان به جای اهتمام برعلاج مشکلات این صندوق، با اعمال نفوذ حتی مانع حضور افراد شایسته شده و مجموعه‌های عظیم اقتصادی را در دستان افراد معلوم الحال رها کردید.
 
۲-نزدیک‌ترین فرد به شما در میان رجال سیاسی دولت که یکی از افراد موثر در مدیریت اقتصادی و سیاست خارجی دولت یازدهم و دوازدهم بود، امروز متهم به رشوه و اختلاس شده و به زندان می‌رود و در حالی که عموم مردم جامعه منتظر موضع گیری قاطع شما در برابر فساد وابستگانتان هستند، امروز متهمان دیگر فساد اقتصادی را در حلقه نزدیک اطرافیان شما در سفر‌های استانی می‌بینیم.
 
۳- تلاش کردید با آدرس غلط گم شدن ارز، از زیر بار افتضاحی که در تخصیص ارز به بار آوردید فرار کنید. اما مسئله اصلی آن است که دولت فخیمه، آگاهانه با رانت و فساد در اوج فشار اقتصادی، موجب ایجاد بحران ارزی در کشور شد. درباره ۱۵ میلیارد یورو ارز از مجموع ۲۸ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در هشت ماهه نخست سال جاری که بر اساس قوانین قرار بوده است به سامانه نیما واریز شود، شفاف سازی صورت گرفته نشد، از طرفی ۳۳ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی را به کالایی اختصاص دادید که اکنون نه تنها کاهش قیمت که بعضا افزایش قیمت هم داشته اند.
 
۴- از شیوه رفتار سیاسی مخالفان خود انتقاد می‌کردید و حال با همان ادبیات، به گونه‌ای از افشای فساد سخن میرانید که گویی اخبار این فساد‌ها را به تازگی دریافت کرده‌اید. چرا در این چند سال علی رغم اطلاع از به قول خودتان فساد چند میلیارد دلاری و چند صد میلیون دلاری و جرم‌های محرز سکوت کردید و اکنون که پس از چندین سال پرونده‌های فساد درحال رسیدگی جدی هستند، جنابعالی عدالت خواهی را ابزار بهره برداری انتخاباتی می‌کنید؟ اگر مطلع بودید و تا الان سکوت کردید، شما نیز شریک این جرمید و باید به مردم پاسخگو باشید.
 
۵- تولید مسکن از سال ۹۲ به کمتر از نصف کاهش پیدا کرده است و به حدود ۳۵۰ هزار واحد مسکونی رسیده است. صحبت صریح رهبری در مورد لزوم مسکن و نقش آن در تولید را نادیده گرفتید، اقدامات دولت گذشته را خطرناک خواندید و اکنون وزیر برکنار شده‌تان که از عاملین اصلی این رکود و گرانی در حوزه مسکن است افاضه می‌فرمایند که اعتماد به نفس داشته باشید، چون ما مسبب وضع موجود نیستیم!
 
آیا جز سخنرانی، توانایی دیگری برای حل مشکلات مسکن دارید؟
 
۶- بیش از ۳/۶ هزار میلیارد تومان ارزان فروشی صورت گرفته در پالایش نفت کرمانشاه، کشت و صنعت مغان، آلومینیوم المهدی و هرمزال و زیرمجموعه‌های شرکت توسعه گردشگری را کدام نگاه کارشناسی رقم زده است؟‌ای کاش مطالبه‌ی شفافیت شما سرنوشت شرکت‌هایی همچون پالایش نفت کرمانشاه، نیشکرهفت تپه، هپکو اراک و ماشین سازی تبریز که به دلیل فقدان اهلیت و تخصص کافی خریدار، دچار بحران شده اند را نیز شامل می‌شد. پاسخگوی جراحتی باشید که با خصوصی سازی مملو از رانت و فساد و عدم شفافیت بر کارخانه‌های مادر و سود ده وارد کردید و هزاران کارگر را در شرایط سخت اقتصادی رها کرده و همچنان بر همان بیراهه‌ی گذشته و واگذاری‌های غلط اصرار دارید.
 
حرف آخر آن که حاشیه سازی و تکرار بازی‌های همیشگی را متوقف کنید. زمان آن فرا رسیده که جنابتان و یا هریک از اعضای کابینه دولت‌های یازدهم و دوازدهم، تا شانزدهم آذرماه در نهاد دانشگاه حاضر شوید و پاسخگوی جریان دانشجویی باشید. هر چند پس از شش سال امیدی به واکنشی منطقی از طرف جنابتان به دلسوزی دوستان نداریم.
 
گفتنی است، درصورتی که تا روز موعود، دانشگاه‌ها میزبان کابینه قوه مجریه نشدند، از آنجا که بنا بر شنیده‌ها طی مسیر منزل تا پاستور نیز برایتان دشوار است و به همین جهت جلسات هیئت دولت در کاخی در نزدیکی منزلتان برگزار می‌گردد، دانشجویان بنا بر وظیفه انقلابی خود، جهت وصول مطالبات مردمی‌شان، خود به دیدار شما خواهند آمد.
 
والسلام علی من اتبع الهدی
 
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف
بسیج دانشجویی دانشکاه صنعتی امیر کبیر
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام
بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه و مدرسه عالی شهید مطهری (ره)
بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا (س)
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد
بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی واحد تهران
بسیج دانشجویی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور
بسیج دانشجویی دانشگاه ال طه
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید شمسی پور
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ.
بسیج دانشجویی دانشگاه انقلاب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه معماری و هنر پارس
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه سوره
بسیج دانشجویی دانشگاه شریعتی
بسیج دانشجویی نقشه برداری وزارت دفاع
بسیج دانشجویی آموزشکده نقشه برداری برنامه و بودجه
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
بسیج دانشجویی فنی چمران اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد