هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 20:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 آبان 1398 ساعت 13:29
چهارشنبه 22 آبان 1398 13:27 ساعت
2019-11-13 13:29:17
شناسه خبر : 330031
امروزه اکثر کفش‌های موجود در بازار نه برای پا مناسب هستند و نه راحت هستند. اخیراً، انجمن پزشکی پودرژیک آمریكا (APMA) گزارش داده است كه 50 درصد از آمریكایی‌ها در سنین 18 تا 60 سالگی به نوعی بیماری پا مبتلا هستند كه بسیاری از آنها مربوط به پوشیدن کفش مناسب و مضر است.

یکی از تفاوت عمده خرید کیف زنانه و کفش زنانه در این است که در خرید کیف احتیاج به بررسی عواملی برای سلامت ندارید. این در حالی است که در خرید کفش باید عوامل و ویژگی‌های مهمی را برای راحتی پا در نظر بگیرید. لازم نیست برای مد رنج بکشید. در هنگام انتخاب کفش اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورید و به دنبال ویژگی‌های راحت برای پیدا کردن یک کفش باشید که راحتی مورد نیاز برای داشتن پاهای سالم را فراهم کند.

 

به دنبال کفش‌هایی باشید که دارای ویژگی‌های برای راحتی پا باشند

بعضی از کفش‌ها به خاطر سبکشان راحتی را برای فرد به ارمغان نمی‌آورند. اگرچه ممکن است این نوع کفش‌ها برای پوشیدن‌های گاه به گاه مناسب باشند، اما اگر هنگام خرید کفش زنانه به دنبال راحت بودن آن هستید باید چند ویژگی را در نظر داشته باشید. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • شکاف آشیل. شیار برجسته در پشت کفش که در آن کفش با تاندون آشیل تماس دارد، شکاف آشیل نام دارد. این شکاف به کاهش اصطکاک و ساییدگی در نزدیکی پاشنه کمک می‌کند و از تاول و خراش بر روی پوست پاشنه پا جلوگیری می‌کند.
 • طوقی مچ پا. طوقی‌های مچ پا ناحیه‌ای از کفش است که در اطراف مچ پا پیچیده می‌شود و پا از طریق آن داخل کفش می‌شود (جایی که شکاف آشیل در آن قرار دارد). طوقی‌ مچ پا، پشتیبانی از مچ پا را فراهم می‌کند و از ساییدگی و اصطکاک جلوگیری می‌کند.
 • کفی کفش. کفی کفش لایه زیرین هر کفش است که به تکان خوردن پا و کنترل حرکت پا کمک می‌کند. انتخاب کفشی که دارای کفی مناسب و متناسب با کف پای شما باشد، مهم است.
 • فضای مناسب برای انگشتان پا. پوشیدن یک کفش با فضایی کوچک برای انگشتان پا، می‌تواند منجر به ایجاد تورم و زخم بر روی پا شود.
 • نوار زیرین کفش. برخی از کفش‌ها، به ویژه کفش‌های دو یا پیاده روی، دارای نوار در سطح زیرین هستند که به جلوگیری از حرکت بیش از حد در ناحیه پاشنه پا کمک می‌کند. این ویژگی می‌تواند به جلوگیری از اصطکاک و "تکان‌های" تصادفی مچ پا کمک کند.

کفشی را انتخاب کنید که انعطاف پذیر باشد

انعطاف پذیری یک نکته مهم برای حس کردن راحتی هنگام خرید کفش مردانه است و به خصوص در کفش‌های پیاده روی و دو بسیار مهم است. کفش دو کمی سفت‌تر است، زیرا باید وزن و قدرت هر قدم در دو را حمایت کند.

 • با خم کردن کفش از وسط به سمت بالا، کفش را از نظر انعطاف پذیری امتحان کنید. در این امتحان کفش به طور کامل باید خم شود.
 • پیچاندن کفش نیز راهی مناسب برای آزمایش انعطاف پذیری آن است. هنگام پیچ و تاب باید کمی مقاومت از کفش نیز مشاهده کنید.

کفشی سبک انتخاب کنید

 

 

 

کفش‌های سنگین برای جابجایی تلاش بیشتری می‌خواهند و معمولاً از مواد کم‌تر راحت‌تری ساخته می‌شوند. کفش‌های سنگین نیز در نتیجه از انعطاف پذیری کمتری برخوردار هستند و این می‌تواند قدم برداشتن طبیعی شما را خنثی کند.

 • کفش‌های ساخته شده از یک ماده سبک، مخصوصاً برای پیاده روی یا پوشیدن در هوای گرم و خشک بسیار مفید هستند. چنین ماده‌ای اجازه می‌دهد تا پای شما راحت‌تر در چنین شرایط آب و هوایی نفس بکشد.

کفش پاشنه کوتاه و پهن انتخاب کنید

نگه داشتن پاشنه پا بر روی پاشنه پهن‌تر و نزدیک به زمین، بیشترین حمایت را برای مچ و پاشنه پا ایجاد می‌کند. این امر به خصوص برای صندل یا کفش‌های مجلسی بسیار مهم است. هر کفشی با بیش از 5 سانتی‌متر ارتفاع پاشنه، خطر آسیب به مچ پا را افزایش می‌دهد.

 • هرچه شیب کفش بیشتر باشد، فشار بیشتری روی پاهایتان می‌آید.

کفشی با بالشتک خوب را انتخاب کنید

نوع بالشتک در کفش بسته به نوع کفش متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در کفش دویدن بالشتک بیشتر روی پاشنه پا خواهد بود، جایی که یک کفش پیاده روی بالشتک بیشتری را روی کفی نزدیک به انگشتان پا خواهد داشت. نوع کفش را براساس نوع خواسته خود خریداری کنید.

 • کفش را روی سطح سخت و همچنین نرم امتحان کنید. سطح راحتی بالشتک کف کفش، هنگام راه رفتن روی سطح سخت‌تر ممکن است متفاوت باشد. این یک فرصت خوب است تا مطمئن شوید فضای قرار گرفتن انگشت پا از فضای کافی برخوردار است.

پاهای خود را اندازه بگیرید

 

 

 

اندازه گیری اندازه پا اولین قدم برای بدست آوردن راحت‌ترین کفش است. بیشتر فروشگاه‌های فروش کفش دارای ابزارهایی برای اندازه گیری هستند و فروشندگان آن فروشگاه‌ها خوشحال می‌شوند که به شما در گرفتن یک اندازه گیری دقیق کمک کنند.

 • بسیاری از افراد دارای پاهایی هستند که دو اندازه متفاوت دارد. در این حالت سایز متناسب با کف پای بزرگ‌تر خود را بپوشید.
 • پاهای خود را هر چند سال یکبار اندازه بگیرید! سایز پاهای شما با گذشت سال‌ها تغییر می‌کنند.
 • برای تشخیص کفشی راحت باید تقریبا یک سانتی‌متر فاصله بین طولانی‌ترین انگشت پا و انتهای کفش خود داشته باشید.

نوع قوس پاهای خود را مشخص کنید

بیشتر پاها براساس شکل قوس در سه دسته قرار می‌گیرند. برای خرید راحت‌ترین کفش، کفش‌هایی را انتخاب کنید که شکل قوس پاهای شما را در خود جای دهند. اگر در مورد شکل پاهای خود مطمئن نیستید، به ردپای خود نگاهی بیندازید. اگر توانستید تمام کف پای خود را بر روی ردپای خود نگاه کنید، به احتمال زیاد قوس کمی دارید و همین‌طور برعکس.

کفش‌هایی با کفی سفت و محکم را برای پاهای با قوس‌ خنثی انتخاب کنید

پاهایی با قوس خنثی، نه بیش از حد قوس دارند و نه قوس کمی دارند. افرادی که قوس خنثی دارند معمولاً می‌توانند کفش مورد نظر خود را بپوشند، زیرا نیاز به جبران کاستی‌های مرتبط با قوس پا در این نوع کفش‌ها وجود ندارد. کفش‌هایی که دارای کفی سخت و پایدار هستند، گزینه‌های مناسبی برای خرید کفشی راحت و دارای طول عمر بالا برای این افراد هستند، زیرا به پایداری طبیعی پا کمک می‌کنند.

کفشی صاف برای پاهای کم قوس یا صاف انتخاب کنید

قوس کم باعث فشار به عضلات و مشکلات مفصل پا می‌شود. در نتیجه، یک کفش با سطحی صاف (شکل کلی کفش) و دارای ویژگی کنترل حرکت قوی پیدا کنید تا به تثبیت قدم خود کمک کنید. علاوه بر این، به دنبال کفش‌هایی با کفی‌های بلند یا دارای تکیه‌گاه‌ باشید که برخی از فشارهای اضافی روی پاها را، کاهش می‌دهند.

مطمئن شوید که کفش برای پای شما متناسب است

اگرچه ظاهراً واضح به نظر می‌رسد، اما کفش باید دارای فضای کافی برای قرار گرفتن پای شما باشد. این شامل کف پا و ناحیه انگشتان پا می‌شود.

 • به دنبال کفش‌هایی که ظاهری غلط انداز در قسمت جلویی خود هستند، باشید. این کفش‌ها در قسمت انگشتان پا بسیار پهن‌تر هستند، که به انگشتان پا فضای زیادی برای حرکت می‌دهند و باعث می‌شوند تا دچار گرفتگی پا نشوید.
 • ناحیه انگشتان پا نیز باید به اندازه کافی گسترده باشد که انگشتان پا را در خود جای دهد.
 • مطمئن شوید که فضای پای شما در هر کفش متناسب است. انگشتان پای شما نباید در فضای خود به نوک کفش بچسبند!

قبل از خرید جزئیات محصول را بررسی کنید

 

قبل از خرید به جزئیات محصول هر کفش که علاقه‌مند به خرید آن هستید، نگاه کنید. جزئیات محصول را می‌توانید در جعبه کفش، یا در نزدیکی جایی که کفش در فروشگاه قرار دارد، پیدا کنید. همچنین می‌توانید بسیاری از جزئیات لازم برای انتخاب کفش مناسب برای پا، مانند نوع کفی، نوع قوس و موارد دیگر را لیست کنید.

 • اگر اطلاعات مربوط به محصول را نمی‌بینید یا به کمک در انتخاب کفش مناسب نیاز دارید، از یکی از کارمندان در فروشگاه سؤال کنید. آنها می‌توانند پس از توضیح نیازها، به شما در انتخاب کفش مناسب با ویژگی‌های مناسب کمک کنند.
 • وب‌سایت سازنده کفش همچنین ممکن است ویژگی‌های محصول را لیست کند که می‌تواند به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.

انتخاب کفش راحت می‌تواند با در نظر گرفتن موارد بالا آسان شود. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده کفش، راحتی کفش را در راس ویژگی‌های کفش‌های خود قرار می‌دهند. دنیلی یکی از برندهای ایتالیایی است که در ساخت کفش راحت و مناسب برای سلامت پا، سال‌ها است که بر سر زبان‌ها افتاده است.