هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 آبان 1398 ساعت 10:11
چهارشنبه 22 آبان 1398 09:58 ساعت
2019-11-13 10:11:11
شناسه خبر : 329983
واکنش مأمور تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی به ترور ابوالعطا، اتهامات وزیر جنگ اسبق رژیم اشغالگر به نتانیاهو و وحشت نیروی هوایی رژیم از پیامدهای این ترور از جمله خبرهای مربوط به رژیم صهیونیستی است.
واکنش مأمور تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی به ترور ابوالعطا، اتهامات وزیر جنگ اسبق رژیم اشغالگر به نتانیاهو و وحشت نیروی هوایی رژیم از پیامدهای این ترور از جمله خبرهای مربوط به رژیم صهیونیستی است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی عصر روز سه‌شنبه، بنی گانتس رئیس حزب کاحول لاوان (آبی سفید) که مأمور تشکیل دولت جدید این رژیم شده است و گابی اشکنازی از ژنرالهای صهیونیست را فراخواند.
 
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که دیدار نتانیاهو با گانتس و اشکنازی در مقر وزارت جنگ اسرائیل و با هدف بررسی حملات مستمر اسرائیل به نوار غزه صورت گرفته است.
 
اولین واکنش گانتس به ترور شهید ابوالعطا
 
بنی گانتس رئیس حزب کاحول لاوان (آبی سفید) و مأمور تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی به اقدام تروریستی ارتش این رژیم در به شهادت رساندن بهاء ابوالعطا فرمانده گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی واکنش نشان داد.
 
گانتس که رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بوده است، با حمایت از این جنایت تروریستی گفت ترور ابوالعطا، تصمیم درستی بود که در سطح سیاسی و نظامی اسرائیل گرفته شد.
 
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفته بود که ارتش اسرائیل با همکاری دستگاه شاباک (سرویس امنیت داخلی)، ساختمانی را در نوار غزه هدف قرار داد که بهاء ابوالعطا مطرح‌ترین فرمانده جهاد اسلامی در آن حضور داشت.
 
واکنش آویگدور لیبرمن به ترور ابوالعطا
 
آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی به ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی واکنش نشان داد و با حمایت از این اقدام جنایتکارانه گفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل قبلاً با عملیات ترور بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ جنبش جهاد اسلامی مخالف بود.
 
لیبرمن که با سایت عبری والاه گفت‌وگو می‌کرد، افزود: من یک سال پیش توضیح داده بودم که نیاز به ترور این فرد خرابکار (اشاره به فرمانده شهید جهاد اسلامی) است، کسی که یک سال پیش مانع این کار شده و از نفوذ خود برای جلوگیری از ترور ابوالعطا استفاده کرده بود، فقط شخص نخست وزیر(نتانیاهو) بود نه فرد دیگر.
 
وی ادامه داد یک سال پیش گفته بود که زمان ترور فرا رسیده اما نخست وزیر در آن زمان به‌شدت با این کار (ترور ابوالعطا) مخالفت کرده بود.
 
 لیبرمن از ارائه دلایلی که نتانیاهو طی سال گذشته با عملیات ترور مخالفت می‌کرد، خودداری کرد و با انتقاد از عملکرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قبال نوار غزه اظهار داشت: بدون یک طرح سازمان‌یافته و منظم نیازی به عملیات گسترده در نوار غزه نیست، من معتقدم که تنها فردی هستم که طرح منظم و سازمان‌یافته‌ای درباره آنچه باید انجام داد، در اختیار دارم تا این عملیات، آخرین عملیات باشد.
 
وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی بار دیگر اتهامات خود علیه نتانیاهو را تکرار کرد و گفت: نتانیاهو سیاست‌های تسلیم در برابر نوار غزه را در پیش گرفته است، من معتقدم که بازدارندگی اسرائیل در معرض ضربه سخت قرار گرفته است که تأثیر منفی بر زمینه‌های دیگر می‌گذارد.
 
وحشت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی از عواقب ترور ابوالعطا
 
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از وحشت رژیم صهیونیستی از عواقب ترور بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ جنبش جهاد اسلامی و تنش‌آفرینی ضد  نوار غزه خبر داد.
 
این رسانه در مطلبی نوشت نیروی هوایی اسرائیل از پیامدهای ترور بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ جنبش جهاد اسلامی و تنش‌آفرینی علیه نوار غزه وحشت دارد.
 
این رسانه افزود اسرائیل احتمال لغو برگزاری رزمایش بین‌المللی هوایی با عنوان پرچم آبی را بررسی می‌کند که این روزها در پایگاه عوفدا در جنوب اسرائیل (مناطق اشغالی) در حال برگزاری است.
 
هاآرتص افزود لغو این رزمایش به‌سبب دشوار بودن انجام پروازها در منطقه جنوبی و به‌سبب آمادگی نیروی هوایی برای تشدید حملات و نگرانی برای نیروهای خارجی شرکت‌کننده در آن بررسی  خواهد شد.
 
این رسانه رژیم صهیونیستی ادامه داد سخن گفتن از رزمایشی است که اهمیت فراوانی در روابط بین‌المللی برای اسرائیل دارد و لغو آن ضربه کوبنده‌ای به اسرائیل وارد خواهد کرد آن هم پس از آنکه دو سال برای برگزاری آن مقدمه‌چینی شده و هزینه‌های سنگینی هم صرف آن شده است.
 
هاآرتص نوشت نیروی هوایی در این رزمایش شرکت دارد، ولی به‌نظر می‌رسد این نیروها به‌سبب حوادث امنیتی (تجاوز نظامی به غزه) منتقل خواهند شد.