هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 10:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 15:10
سه شنبه 21 آبان 1398 14:54 ساعت
2019-11-12 15:10:31
شناسه خبر : 329951
معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی ضمن اشاره به دو قطبی‌سازی به عنوان مهمترین تحرک دولت در آستانه‌ی انتخابات مجلس گفت: دولت با چنین راهبردی نمی‌تواند مردم را از فضای مطالبات اصلی خود دور کند.
معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی ضمن اشاره به دو قطبی‌سازی به عنوان مهمترین تحرک دولت در آستانه‌ی انتخابات مجلس گفت: دولت با چنین راهبردی نمی‌تواند مردم را از فضای مطالبات اصلی خود دور کند.
 
به گزارش رجانیوز، محمدکاظم انبارلویی معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی در خصوص تحرکات اخیر دولت در ارتباط با انتخابات مجلس گفت: رئیس جمهور از یک ماه پیش شروع به فعالیت انتخاباتی کرده و فعالیت‌ها را در قالب حزب عدالت و توسعه که مربوط به آقای نوبخت است و در دولت اکثریت دارد؛ کلید زده است.
 
این فعال سیاسی با اشاره به گفتمان دولت در آستانه‌ی انتخابات مبنی بر دو قطبی‌سازی تصریح کرد: این یک دو قطبی‌سازی کاذب است ولی دولت گمان می‌کند با این دو قطبی‌سازی مردم را از فضای مطالبات اصلی خود دور می‌کند و مردم وعده‌های مطرح شده را فراموش می‌کنند در حالی که اینطور نیست.
 
وی در این باره افزود: دو قطبی‌سازی راهبرد دولت در یکی دو ماه اخیر برای انتخابات است برای مثال دو قطبی موافقان و مخالفان رفراندوم بجای اینکه اصلا بگویند رفراندوم پیرامون چه موضوعی؛ ضمن اینکه اگر رفراندومی در کار باشد دولت به مجلس پیشنهاد دهد و در نهایت توسط دو سوم مجلس تصویب شود ولی نیازی به جار و جنجال ندارد. 
 
انبارلویی در این باره ادامه داد: دو قطبی دیگر دولت موافقان و مخالفان تعامل سازنده با جهان است؛ در حالی که اصلا کسی مخالف تعامل با دنیا نیست ضمن اینکه آن چیزی که دولت می‌گوید تعامل سازنده نیست؛ تعامل بازنده است چون تعامل کردن با آمریکا باختن است و دولت در این باره فریب خورده است. 
 
وی با اشاره به اعتماد کردن دولت به آمریکایی‌ها و انعقاد یک قرارداد که دولت ایران به تعهدات خود عمل کرد ولی آمریکا به تعهدات خود پایبند نبود؛ گفت: اسم این تعامل بازنده است نه تعامل سازنده ولی چون دولت نمی‌تواند به پرسش‌های مردم پاسخ دهد؛ می‌گوید یک عده‌ای مخالف تعامل و مذاکره هستند ولی این یک فریب بیش نیست و این رقم مسائل برای انحراف افکار عمومی در حال مطرح شدن است.
 
معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی همچنین در خصوص نسبت اصلاح طلبان و دولت در آستانه‌ی انتخابات مجلس گفت: اصلاح طلبان و دولت در آستانه انتخابات به یک دیگر وصل می‌شوند و یک حرف می‌زنند و در حال حاضر هم اکثر پست‌های دولتی را در دست دارند. 
 
وی در این باره خاطر نشان کرد: دولت در جریان ائتلاف با اصلاح طلبان در انتخابات پیروز شد و اصلاح طلبان در ساختار قدرت دولت مشارکت دارند در نتیجه باید حسن و قبح ائتلاف با دولت را بپذیرند. 
 
این فعال سیاسی در پایان در خصوص فعالیت اصولگرایان در آستانه‌ی انتخابات گفت: احزاب اصولگرا به ائتلاف می‌رسند و ساز و کار دقیقی برای رسیدن به ائتلاف طراحی کردند که امیدوارند تا یکی دو ماه آینده بتوانند به ائتلاف حداکثری برسند. 
 
منبع:خبرگزاری دانشجو