هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 دى 1398
ساعت 19:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 14:14 2019-11-12 14:14:37
شناسه خبر : 329917
کارشناس فوتبال ایران گفت: برخی از بازیکنان پرسپولیس و استقلال فقط در رقابت‌های داخلی به کار تیمشان می‌آیند و این دو تیم نیاز به چند بازیکن باکیفیت دارند.
کارشناس فوتبال ایران گفت: برخی از بازیکنان پرسپولیس و استقلال فقط در رقابت‌های داخلی به کار تیمشان می‌آیند و این دو تیم نیاز به چند بازیکن باکیفیت دارند.
 
علی اصغر مدیرروستا  درباره اینکه در 10 هفته سپری‌شده از مسابقات لیگ برتر چه تیم‌هایی نشان داده‌اند می‌توانند مدعی قهرمانی باشند، گفت: لیگ در شرایطی سپری می‌شد که سپاهان و تراکتور کم‌کم در حال سبقت گرفتن از بقیه بودند اما در سه هفته همه چیز تغییر کرد. استقلال به‌یک‌باره اوج گرفت و با بردهای پی‌درپی توانست به بالای جدول برسد و خودش را در حد یک مدعی جدی قهرمانی نشان دهد. در سوی دیگر پرسپولیس خیلی زود باخت‌های ابتدای فصلش را فراموش کرد و با نتایجی که کسب کرد، در همان مسیر گذشته خود قرار گرفت، در این بین تراکتور با سه باخت پی‌درپی از جمع مدعیان فاصله گرفت اگرچه من برای تیم دنیزلی احترام زیادی قائلم و اعتقاد دارم آنها باز هم در مسیر قبل قرار می‌گیرند.
 
وی افزود: اگر بخواهیم تیم‌های مدعی را از بقیه جدا کنیم به‌نظر من سپاهان، پرسپولیس و استقلال تیم‌هایی هستند که تا روز آخر برای قهرمانی خواهند جنگید و بقیه تیم‌ها برای رتبه‌های بعد رقابت می‌کنند.
 
کارشناس فوتبال ایران با اشاره به شرایطی که استقلال در مقایسه با ابتدای فصل پیدا کرده است، عنوان کرد: استقلال فصل را با استراماچونی خوب شروع نکرد اما هواداران و مدیریت این تیم صبر و حوصله به‌خرج دادند و با حمایت از سرمربی ایتالیایی به او کمک زیادی کردند تا تیمش را به شرایط ایده‌آل برساند. استراماچونی نشان داد در ایتالیا بی‌جهت به وی اعتماد نکردند که تیم بزرگی چون اینتر را به او سپردند و حتماً لیاقت این پست را داشت. پیش از این هم گفته بودم که استقلال بد بازی نمی‌کند و به این خاطر باید به سرمربی‌ وقت داد. استقلال در بازی‌‌هایی که نتیجه را واگذار کرد هم از حریفش ضعیف‌تر نبود و شاید بدشانس بود.
 
مدیرروستا راجع به نقش شیخ دیاباته در اوج‌گیری استقلال خاطرنشان کرد: نمی‌توان نقش دیاباته را در برد‌های اخیر استقلال کمرنگ کرد. این بازیکن در همان بازی‌‌های ابتدایی فصل اگرچه خیلی ناآماده بود اما نشان داد فوتبالیست قابلی است و الآن که در شرایط خوب بدنی قرار گرفته خیلی بهتر کیفیت بالایش را نشان می‌دهد. گل‌هایی که دیاباته برای استقلال به‌ثمر رساند نشان می‌دهد او گلزن خوبی است و می‌تواند به استقلال کمک زیادی کند.
 
وی درباره پرسپولیس گفت: در مورد مربیان خارجی که تازه وارد فوتبال ایران می‌شوند باید صبور بود. کالدرون همانند استراماچونی سال اول حضورش در ایران را سپری می‌کند و با وجود اینکه تیم خیلی خوبی را از برانکو تحویل گرفت هنوز نتوانسته تیمش را آن طور که می‌خواهد پیش ببرد. در مقایسه پرسپولیس و استقلال باید گفت تیم کالدرون به‌کندی با تفکرات سرمربی جدیدش پیش می‌رود اما شخصیت بالای خود را حفظ کرده است. قطعاً پرسپولیس بهتر از این می‌شود و به‌همراه استقلال رقابت جانانه‌ای در فصل جاری خواهد داشت.
 
مدیرروستا در پایان در پاسخ به این سؤال که "آیا سرخابی برای حضور قدرتمندانه در آسیا نیاز به تقویت دارند یا نه؟" تصریح کرد: صددرصد. لیگ قهرمانان با مسابقات داخلی تفاوت زیادی دارد. در حال حاضر هر دو تیم 5ــ4 مهره در خطوط مختلف دارند که فقط در بازی‌های داخلی کارایی دارند و برای لیگ قهرمانان آسیا هر دو تیم باید 5ــ4 بازیکن باکیفیت‌تر در نیم‌فصل به‌خدمت بگیرند. این نکته را کلی گفتم تا به بازیکنی بی‌احترامی نشود.
 
منبع:تسنیم