هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 مهر 1399
ساعت 23:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 14:11
سه شنبه 21 آبان 1398 14:03 ساعت
2019-11-12 14:11:12
شناسه خبر : 329913
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از آغاز ثبت نام بیست‌و‌سومین دوره ازدواج دانشجویی از امروز خبر داد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از آغاز ثبت نام بیست‌و‌سومین دوره ازدواج دانشجویی از امروز خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست خبری بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی که صبح امروز برگزار شد، گفت: ثبت نام ازدواج دانشجویی از امروز و همزمان با این نشست آغاز خواهد شد.
 
وی ادامه داد: فعلا محدودیتی برای ثبت نام اعلام نمی کنیم، با توجه به آنچه از دستگاه های حامی مانند دفتر رهبر معظم انقلاب و سایر حامیان سراغ داریم، انشالله بتوانیم پاسخگوی همه ثبت نام کنندگان باشیم.
 
وی تاکید کرد: زوجهایی که تاریخ عقد آنها از یکم فروردین ماه سال 97 تا 30 آذرماه سال 98 است، می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
 
رستمی اظهار داشت: ملاک شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی، دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد است و در مواردی که هر دو زوج دانشجو هستند ، فقط یکی از آنها به عنوان داوطلب اصلی ثبت نام کند.
 
وی یاداور شد: دانشجویان لازم است تا یک هفته بعد پس از ثبت نام، مدارک لازم را جهت تائید به دفتر نهاد دانشگاه یا دفتراستانی مربوطه ارائه کنند تا ثبت نام آنها قطعی شود.
 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: در دانشگاه هایی که دفتر نهاد وجود ندارد، دانشجویان پس از ثبت نام، مدارک لازم را جهت تائید به رابط فرهنگی دانشگاه که از طرف ستاد ازدواج تعیین شده ارائه  کنند.
 
وی گفت: زوج های دانشجو برای ثبت نام تا آخر آذرماه فرصت دارند به سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، قسمت ازدواج دانشجویی مراجعه کنند.
 
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده در اسلام، تصریح کرد: اسلام برای تشکیل خانواده اهمیت زیادی قائل شده و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم وساطت برای ازدواج را بهترین وساطت‌ها دانسته اند.
 
رستمی در ادامه با اشاره به تدوین سند ملی ازدواج، اظهار داشت: متاسفانه ما در میدان عمل شاهد کاهش امر ازدواج در جامعه هستیم و این موضوع از نگاه ملی و آینده‌نگرانه نسبت به کشور موضوع مطلوبی نیست.
 
وی با اشاره به حضور جمعیت بیش از ۴ میلیون در دانشگاهها گفت: این فرصت بزرگی است تا مدیران و سیاست گذاران دانشگاه برای بحث ازدواج برنامه ریزی ویژه داشته باشند.
 
رستمی در ادامه از ازدواج دانشجویی به عنوان پایدارترین ازدواج‌ها یاد کرد و اظهار داشت: این تجربه می‌تواند در اختیار پژوهشگران برای طراحی مدل ازدواج در جامعه قرار گیرد.
 
رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره تسهیلاتی که هر ساله برای ازدواج دانشجویی در نظر گرفته می‌شود، گفت: برنامه ترویج ازدواج دانشجویی در نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها حال تدوین است و بزودی از این برنامه رونمایی می‌شود.
 
رستمی اضافه کرد: در واقع این برنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده و در جلسه‌ای که سران قوا در حضور رهبری بودیم از ازدواج دانشجویی به عنوان یکی از الگوهای موفق یاد شده و به همین جهت این نهاد مامور شد این الگو در فضای کلان تری پیاده سازی کند. بنابراین در همین راستا برنامه در حال تدوین است.
 
وی افزود: ما قرار است همه دانشگاه‌ها را در  طرحی قرار دهیم که در آن بحث تشویق و حمایت و برنامه ریزی برای ازدواج گنجانده شده است‌.
 
رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: این طرح حتی برای پیش از ازدواج هم برنامه دارد و به همین دلیل همکاری همه دستگاه‌های کشور را می طلبد.
 
وی گفت: اولین دوره ازدواج دانشجویی سال 76 در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد و تاکنون بیش از 500 هزار زوج در آن شرکت کرده‌اند و این طرح نیز طی سال‌های اخیر در قالب طرح همسفر تا بهشت اجرایی می‌شود.