هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 دى 1398
ساعت 19:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 15:43 2019-11-11 15:43:41
شناسه خبر : 329847
باید دید که مسئولان شهری آن اصلاحات را فراموش کرده اند یا اینکه به صرف عبور از موج آن پیگیری‌ها عامدانه باقی اصلاحات را انجام نداده اند؟
باید دید که مسئولان شهری آن اصلاحات را فراموش کرده اند یا اینکه به صرف عبور از موج آن پیگیری‌ها عامدانه باقی اصلاحات را انجام نداده اند؟   
 
 بحث «حذف نام شهدا» از سطح معابر تهران همچنان باقی است. پیگیری ها در یک مقطع زمانی باعث شد تا مسئولان شهرداری و شورای شهر اساسا این موضوع را منکر شوند و بر گردن پیمانکاران بیاندازند! از آن طرف هم این موضوعات را موردی عنوان کرده  و ضمن ارادت به شهدا و خانواده شهدا وعده دادند تا در اسرع وقت این موارد را اصلاح و عنوان شهید را بر تابلوهای مزین به نام شهدا بازگردانند.
 
حال باید دید که مسئولان شهری آن اصلاحات را فراموش کرده اند یا اینکه به صرف عبور از موج آن پیگیری‌ها عامدانه باقی اصلاحات را انجام نداده اند؟
 
تصاویر نمونه ارسال شده برای جهان نيوز از طرف یکی از ساکنین منطقه ده تهران (محدوده خیابان آزادی، خیابان کارون) به خوبی نشان می دهد که عنوان «شهید» و همچنین نام کوچک شهدا از تابلوها حذف شده و هنوز هم اصلاحاتی صورت نگرفته است.
 
بنا به گفته این فرد، تابلوی بسیاری دیگر از کوچه ها و خیابان های این محل وضع مشابهی دارند. تمثال این شهدا که اغلب از شهدای سرافراز این محله هستند، در مساجد محل وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه درباره بازگرداندن عنوان شهید به نام برخی از این کوچه‌ها با سامانه 137 تماس گرفته است، این تماس‌ها را تاکنون فاقد اثر معرفی کرد.
 
چه حذف نام شهدا توسط مسئولان وقت شهرداری این محل انجام شده و یا در دوره قبل‌تر صورت گرفته باشد در اصل موضوع تفاوتی نخواهد کرد. انتظار اهالی این محله قدیمی و مذهبی پایتخت آن است که هرچه زودتر این تابلوها اصلاح شده و عنوان «شهید» در ابتدای نام و نام خانوادگی مقدسشان بر ابتدای کوچه و خیابان‌ها نقش بندد.
 
منبع:جهان نیوز