هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 21 مرداد 1399
ساعت 23:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 13:32
دوشنبه 20 آبان 1398 13:27 ساعت
2019-11-11 13:32:49
شناسه خبر : 329836
سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا مبنی بر ادامه حضور نظامیان این کشور در افغانستان گفت افغان‌ها هرگز حضور نظامی هر کشور خارجی را در سرزمین خود تحمل نخواهند کرد.
سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا مبنی بر ادامه حضور نظامیان این کشور در افغانستان گفت افغان‌ها هرگز حضور نظامی هر کشور خارجی را در سرزمین خود تحمل نخواهند کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، گروه طالبان اظهارات رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مبنی بر ادامه حضور نیروهای این کشور در افغانستان را محکوم کرد.
 
روز گذشته ژنرال «مارک میلی» در مصاحبه‌ با شبکه خبری «ای‌بی‌سی» گفت: «تلاش برای جلوگیری از مبدل شدن افغانستان به پناهگاه امن تروریست‌هایی که قصد حمله به آمریکا را دارند در حال انجام بوده و ۱۸ سال است که ادامه دارد و نظامیان این کشور به زودی از افغانستان خارج نخواهند شد و مأموریت آن‌ها احتمالا تا چند سال دیگر ادامه خواهد داشت.»
 
«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات این مقام آمریکا گفت: «امارت اسلامی» به شدت سیاست (اشغالگرایانه) مقامات آمریکایی را محکوم می‌کند.
 
وی افزود: آمریکا همچنان مانند 18 سال گذشته در اصرار خود بر اشغال افغانستان ناموفق بوده و در دستیابی به هر گزینه‌ای ناکام خواهد ماند.
 
مجاهد ادامه داد: مردم آمریکا می‌دانند که حمله آمریکا به افغانستان اشتباه بوده و ادامه آن به کشورشان (آمریکا) آسیب می‌رساند. حتی مقامات ارشد نیز این جنگ را اشتباه جدی می‌خوانند.
 
سخنگوی طالبان همچنین گفت: اظهارات ژنرال‌های آمریکایی در مورد ادامه حضور نیروهای اشغالگر در افغانستان تنها نشان از سیاست متضاد، متزلزل و ضعیف ایالات متحده است.
 
وی تاکید کرد که افغان‌ها هرگز حضور نظامی هر کشور خارجی را در سرزمین خود تحمل نخواهند کرد و تا خروج کامل آنها به جنگ (جهاد) ادامه می‌دهند.
 
اظهارات میلی در حالی بیان می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بارها اعلام کرده که نظامیان این کشور باید از افغانستان خارج شوند.
 
بر اساس گزارش‌ها مقامات آمریکایی طی سال گذشته تعداد نظامیان این کشور در افغانستان را از حدود 15000 نفر به حدود 13000 نفر کاهش دادند.