هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 11:54 2019-11-11 11:54:45
شناسه خبر : 329824
رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری مدعی شد ایران همزمان می‌تواند ۲ قدم «خوب» و «بد» بردارد که اولی آزادی یک جاسوس آمریکایی است و دیگری غنی‌سازی اورانیوم.
رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری مدعی شد ایران همزمان می‌تواند ۲ قدم «خوب» و «بد» بردارد که اولی آزادی یک جاسوس آمریکایی است و دیگری غنی‌سازی اورانیوم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری مدعی شد چنانچه ایران مامور سابق اف‌بی‌آی را که به زعم وی ربوده شده و حدود ۱۲ سال است که از وی خبری نیست، تحویل دهد؛ قدم بسیار مثبتی برداشته است.
 
البته ترامپ به تازه‌ترین اقدام تهران در کاهش تعهدات هسته‌ای هم واکنش نشان داد و مدعی شد: همزمان، طبق شواهد و باور (ما)، ایران مشغول غنی‌سازی اورانیوم است که این می‌تواند قدم خیلی بدی باشد!
 
ادعای ترامپ در حالی مطرح شد که چندی پیش، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد ایران باید رابرت لوینسون را آزاد کند.
 
این در حالی است که در دی ماه سال ۱۳۹۴ «جاش ارنست» سخنگوی وقت کاخ سفید اعلام کرده بود مقامات آن کشور اعتقاد دارند لوینسون دیگر در ایران نیست.
 
ادعا می‌شود که لوینسون در جزیره کیش، مفقود شده است. جاش ارنست در آن زمان به خبرنگاران گفته بود دولت ایران در مورد جستجوی لوینسون اطمینان داده است.
 
لوینسون در تاریخ ۹ مارس سال ۲۰۰۷ میلادی (اسفند ۱۳۸۵) ناپدید شد و مشخص نیست در حال حاضر کجا است. گزارش‌های گوناگونی در مورد فعالیت و ناپدید شدن او منتشر شده است؛ خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش تر گفته بود او در مأموریتی تائید نشده برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کار می‌کرده است.