هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 00:57
دوشنبه 20 آبان 1398 00:55 ساعت
2019-11-11 00:57:14
شناسه خبر : 329792
رنگارنگ کردن خانه از طریق دکوراسیون کاری دشوار است. ترکیب رنگی باید از میان رنگ‌های روشن انتخاب شود یا تیره؟ هماهنگی رنگ‌ها را چگونه رعایت کنیم؟ رنگ اصلی چه رنگی باشد و رنگ‌های فرعی چه رنگ‌هایی؟ این‌ها سوالاتی هستند که حین رنگارنگ کردن خانه با وسایل دکوری و مبلمان به ذهن می‌رسند.

اما واقعیت این است که این کار چندان هم ترسناک نیست و با دانستن چند نکته می‌توانید خانه رنگارنگ ایده‌آل خود را داشته باشید. در متن زیر با ما همراه باشید تا از چندوچون هماهنگی رنگ‌ها آگاه شوید:

 

 1. کاناپه اصلی

با قراردادن مبلی که در پارچه آن از رنگ‌های برجسته استفاده شده روبه‌روی دیواری سفید آن را به نقطه کانونی و کاناپه اصلی در خانه تبدیل کنید. مبلی که رنگ‌های برجسته داشته باشد، در بدو ورود چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

 

 

 

 مبل هفت نفره چشمه نور مدل MA201.N-GR

 1. ترکیب رنگی غیرمنتظره

ترکیب رنگی غیرمنتظره به همراه اشکال هندسی می‌تواند به هر اتاقی روح ببخشد و آن را زنده کند. کوسنی که روی آن طرح‌های هندسی درج شده و با کاناپه هماهنگی رنگی دارد راهکار ایجاد این ترکیب رنگی است. البته با توجه به خلاقیت همه‌ی عناصر موجود در خانه قابلیت ایجاد این ترکیب رنگی را دارند.

 1. بلوک‌های رنگی

ایجاد بلوک‌های رنگی یکی راهکار عالی برای کنار هم آوردن چند ترکیب رنگی و هماهنگی رنگ‌ها است. می‌توانید مبلمان را از رنگ‌های موردعلاقه‌تان تهیه کنید و آن‌ها را کنار هم قرار دهید و با رنگارنگ کردن خانه از داشتن اتاق نشیمنی زیبا لذت ببرید.

 1. تم رنگی

بیشتر افراد برای رنگ زمینه سفید یا رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنند اما اگر دل‌تان می‌خواهد متفاوت باشید باید از رنگ‌های برجسته استفاده کنید. مثلا رنگ‌ کردن بخش‌هایی از دیوار به رنگ قرمز یا آبی مورد علاقه‌تان راهکاری مناسب است.

 1. تاکیدهای رنگی

اگر دوست دارید رنگارنگ کردن خانه را انجام دهید اما جسارت لازم برای رنگ کردن دیوار با رنگی غیر از رنگ‌های خنثی را ندارید باز هم راهی هست که خانه‌تان بی‌نظیر شود. 

 

مبل هفت نفره چشمه نور مدل MA201.BR-CR

می‌توانید با انتخاب وسایل تزئینی رنگی مثل گلدان و رومیزی روی رنگ موردعلاقه‌تان در خانه تاکید کنید و در عین حال رنگ اصلی زیاد توی ذوق نزند.

 1. آثار هنری چشمگیر

رنگ ابزاری قدرتمند برای دکوراسیون است، بنابراین از هر عنصری می‌توانید برای آوردن رنگ به خانه استفاده کنید. آثار هنری که از رنگ‌های برجسته ایجاد شده‌اند ترکیب رنگی چشم‌نوازی در خانه می‌سازند.

 

 

 

 1. دیوارنمای رنگی

دیوارنمای رنگی یکی از راهکارهای رنگارنگ کردن خانه و ایجاد حال‌وهوای سرخوشانه در اتاق نشیمن است. برای این کار می‌توانید روی دیوار سفیدتان اشکال هندسی با رنگ‌های برجسته رسم کنید یا از استیکرهای دیواری استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید که بهتر است این فن را روی یک دیوار پیاده کنید. تزئین همه‌ی دیوارها با این روش سبب به‌هم‌ریخته به نظر رسیدن خانه می‌شود.

 1. احاطه شده با یک رنگ

احاطه کردن خانه با یک رنگ اصلی که آن را دوست دارید هم می‌توانید به خانه گرما ببخشد. در فضاهای دنج معمولا یک رنگی اصلی برای تمام دیوارها استفاده شده طوری که انگار آن رنگ اتاق را دربرگرفته.

 1. هماهنگی رنگ‌ها بدون تضاد

گاهی برای رنگارنگ کردن خانه بهتر است زیاد مته به خشخاش نگذارید. ترکیب رنگی که دوست دارید را در اتاق گردهم بیاورید و مکان‌های مناسب هر کدام را پیدا کنید تا همه این رنگ‌ها کنار هم به صلح برسند و شما را به آرامش برسانند.

 1. ترکیب رنگی روشن و روح‌بخش

رنگ‌های روشن و گاهی برجسته می‌توانند شادی را به اتاق نشیمن هدیه دهند. لازم نیست حتما در تمام اتاق از رنگ‌های روشن و برجسته استفاده کنید. فرش یا وسایل دکوری به رنگ روشن برای حس‌وحال بخشیدن به اتاق کفایت می‌کند.

 1. ارزش هماهنگی رنگ‌ها

گاهی افراد فکر می‌کنند برای یکدست شدن اتاق بهتر است ترکیب رنگی اتاق از میان چند رنگ محدود نهایتا تا 5 رنگ انتخاب شود اما لزوما این‌طور نیست. با استفاده از طیف‌های رنگی می‌توان حسی لطیف و دوست‌داشتنی به اتاق بخشید که هر مهمانی را به وجد آورد و رضایت شما را هم از داشتن چنین اتاقی تامین کند.

 

مبل راحتی چشمه نور مدل MA201/WT-BL

 1. گاهی یک رنگ هم کافی است

اگر سخت طرفدار رنگ‌های خنثی هستید و دوست دارید رنگارنگ کردن خانه با یک رنگ اصلی انجام شود سلیقه شما هم محترم و در میان طراحان دکوراسیون پرطرفدار است. ست مبلمان خاکستری که تنها یک کاناپه به یکی از رنگ‌های برجسته دارد یکی از راهکارهای عملی کردن این کار است.

 1. رنگ‌های استوایی

در رنگارنگ کردن خانه رنگ درست همان رنگی است که شما بپسندید و باید و نبایدی در این زمینه وجود ندارد. پس اگر رنگ‌های استوایی مثل آبی روشن، نارنجی و سبز استوایی را دوست دارید همان‌ها را برای رنگارنگ کردن خانه به خدمت بگیرید. ولو در حد کوسن‌ها.

 1. رنگ‌های تغییردهنده‌ی حس‌وحال

پشت هر کدام از رنگ‌ها اثر روان‌شناسانه‌ای وجود دارد که می‌توان با آگاهی از آن هماهنگی رنگ‌ها را انجام داد. اگر دنبال اتاق نشیمنی هستید که بعد از یک روز خسته‌کننده شما را سرحال بیاورد سراغ رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی بروید و از این رنگ‌ها در اتاق نشیمن استفاده کنید.

 1. بازی با سنت و مدرنیته

اگر خانه‌تان دکوراسیون کلاسیک دارد اما دوست دارید در میان قهوه‌ای یا زرشکی اصیل کمی هم رنگ‌های برجسته بیاورید باید گفت این انتخاب شما برای روح‌بخشیدن به اتاق نشیمن کلاسیک عالی است. بسته به سلیقه‌تان کوسن، فرش، رومیزی یا گلدان رنگی بهترین انتخاب‌ها برای آوردن این ترکیب رنگی جسورانه به خانه است.

 

در نهایت باید گفت تمام ترکیب‌های رنگی شناخته شده که به عنوان ترکیب رنگی مناسب شناخته می‌شوند حس‌وحال خوبی در افراد پدید آورده‌اند و پرطرفدار شده‌اند. بنابراین هرچیزی که حس خوبی به شما بدهد عالی و قابل قبول است. حتی اگر بخواهید برای هال و پذیرایی خود مبل تختخواب شو بخرید!

 در صورتی که برای خرید مبل راحتی  و یا خرید انواع لوستر به مشاوره نیاز دارید، با مشاورین دکورشاپ ۰۲۱۵۵۰۴۰۷۵۰ تماس بگیرید.