هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 مرداد 1399
ساعت 05:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 19 آبان 1398 ساعت 09:24
يكشنبه 19 آبان 1398 09:14 ساعت
2019-11-10 09:24:22
شناسه خبر : 329745
عضو فراکسیون امید،‌ حداقل 20 نفر از فهرست 30 نفره امید در انتخابات مجلس قبلی را فاقد صلاحیت و شایستگی دانست.
عضو فراکسیون امید،‌ حداقل 20 نفر از فهرست 30 نفره امید در انتخابات مجلس قبلی را فاقد صلاحیت و شایستگی دانست.
 
به گزارش رجانیوز؛ عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت‌و‌گو با تابناک در خصوص احتمال ائتلاف و استفاده از یار کمکی اظهار داشت: من از ابتدا با این روش مخالف بودم. اعتقاد من این است،‌ هر حزب و گروه سیاسی بعد از انتخابات باید با هم ائتلاف کنند. ائتلاف قبل از انتخابات، معنی ندارد و اگر قرار است در انتخابات شرکت کنیم،‌ باید با پرچم خودمان وارد شویم.
 
هاشم‌زایی در ادامه افزود: حتی اگر اصلاح‌طلبان نتوانستند در شهری مثل تهران،‌ روی تمام 30 نفر به تفاهم‌ برسند، باز هم باید مستقل وارد انتخابات شوند. به نظر من، ‌ما باید با کسانی که حتی در اصول پایه هم با آنان مشکل داریم صرفا به خاطر پیروزی در انتخابات وارد ائتلاف شویم.
 
هاشم‌زایی در ادامه یادآور شد: از مجلس چهارم، شورای نگهبان با تفسیری که از قانون اساسی داشت، وضعیت را تغییر داد و همین باعث شد تا جناح چپ دیگر در هیچ  دوره‌ای نتواند از ظرفیت کامل خود استفاده نماید. خلاصه آنکه نمی‌توان از قبل روی افراد حساب کرد؛ بنابراین، لیست‌ها همیشه در دقیقه نود بسته شده است، به همین جهت نمی‌توانیم قاطع شایسته‌سالاری را در انتخاب افراد اعمال کنیم.
 
وی گفت: اگر نظارت به این شکل وجود نداشت و افراد با گرایش‌های مختلف- البته به جز کسانی که وابسته به منافقین و یا گروهک‌ها و سرویس‌های جاسوسی دیگر هستند- می‌توانستند در انتخابات شرکت کنند،‌ از این لیست 30 نفره تهران،‌ حداکثر 10 نفر را برای لیست انتخاب می‌کردم.