هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 06:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 16 آبان 1398 ساعت 13:07
پنجشنبه 16 آبان 1398 13:01 ساعت
2019-11-7 13:07:07
شناسه خبر : 329688
رئیس کمیته امداد با اشاره به اجرای ۶۳ هزار طرح اشتغالزا توسط این نهاد در سال جاری، گفت: انتظار داریم این تعداد به ۱۷۰ هزار طرح تا پایان سال برسد.
 رئیس کمیته امداد با اشاره به اجرای ۶۳ هزار طرح اشتغالزا توسط این نهاد در سال جاری، گفت: انتظار داریم این تعداد به ۱۷۰ هزار طرح تا پایان سال برسد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، مرتضی بختیاری شامگاه چهارشنبه در دیدار با استاندار گیلان در دفتر وی با اشاره به اینکه اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی سه رکن مهم در توانمندسازی مددجویان است، اظهار کرد: بنا به دستور مقام معظم رهبری ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان باید در کنار تکریم این خانواده در اولویت برنامه های کمیته امداد باشد.
 
وی در ادامه با بیان اینکه ابتدای امسال تاکنون ۶۳ هزار طرح اشتغال زا با هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه ایجاد شده است، گفت: به دنبال افزایش این تعداد به ۱۷۰ هزار طرح تا پایان سال هستیم.
 
بختیاری به بسته‌های تشویقی پیس بینی شده برای کارآفرینان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در صورت مشغول به کار شدن ۱۰ مددجو از سوی هر کار آفرین انها می توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی قرض الحسنه بهره‌مند شود.
 
وی با اشاره به اینکه ساخت مسکن برای مددجویات مهم‌تریم اولویت کمیته امداد است، دو هزار واحد در گیلان در حال ساخت است که هزار واحد آن امروز واگذار و هزار واحد نیز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
 
بختیاری با بیان اینه در گیلان هشت هزار مددجو فاقد مسکن وجود دارد، تأکید کرد: امیدواریم با استمرار کمک و حمایت‌های دولتی و مشارکت خیران برای این تعداد نیز مسکن تأمین شود.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ۷۰ هزار دانشجو و ۳۶۰ هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: تلاش می کنیم با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها فعالیت‌های گسترده ای را در بخش موضوعات دانش بنیان برای ارائه خدمات بهتر به محرومان انجام دهیم.