هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 12:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 15:48
سه شنبه 14 آبان 1398 15:35 ساعت
2019-11-5 15:48:08
شناسه خبر : 329625
رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به همتای کره جنوبی خود تصریح کرد که به دنبال پیشبرد هدف مشترک خلع سلاح اتمی کره شمالی است.
رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به همتای کره جنوبی خود تصریح کرد که به دنبال پیشبرد هدف مشترک خلع سلاح اتمی کره شمالی است.
 
دفتر «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته در یک نامه شخصی به مون، بر تعهد خود نسبت به «هدف مشترک» با سئول در خلع سلاح کره شمالی و «برقراری صلح در شبه‌جزیره کره» تأکید کرده است.
 
بنا به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، ترامپ در نامه‌ای برای اعلام تسلیت خود به رئیس‌جمهور کره جنوبی به دلیل از دست دادن مادرش، این پیام را منتقل کرده است و آنطور که دفتر مون اعلام کرده است، «رابرت اوبرین» مشاور امنیت ملی امریکا در دیدار با مون در بانکوک، این پیام را منتقل کرده است.
 
طبق گفته دفتر مون، ترامپ در این نامه ابراز امیدواری کرده تا در راستای هدف مشترک عاری‌سازی کره از تسلیحات هسته‌ای و دستیابی به صلح پیش روی کنند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا در نامه خود تأکید کرده است که کره جنوبی و آمریکا به تلاش‌ها برای روزی ادامه می‌دهند که خانواده‌هایی که در دو طرف منطقه غیرنظامی دو کره از یکدیگر جدا شده‌اند، مجدداً به یکدیگر بپیوندند.
 
روز گذشته (دوشنبه)، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته روابط بین‌الملل مجلس سنای روسیه نیز در جمع خبرنگاران در توکیو گفت، کره شمالی حقیقتا آماده انجام تعهدات خلع سلاح اتمی است.
 
دیدارهای پیشین ترامپ با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و متعاقب آن برگزاری جدیدترین دور از مذاکرات کارشناسی آمریکا و کره شمالی نتیجه‌ای در برنداشته است و پیونگ‌یانگ، رویکرد خصمانه واشنگتن در قبال این کشور را علت عدم پیشرفت مذاکرات دو کشور دانسته است.
 
منبع: فارس