هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 25 مرداد 1399
ساعت 23:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 12:51
سه شنبه 14 آبان 1398 12:32 ساعت
2019-11-5 12:51:30
شناسه خبر : 329571
در پی انتشار خبر ویژه «تغییر 580 مدیر سیاسی در استان‌ها؛ دولت خود را برای انتخابات گرم می‌کند!»، وزارت کشور، توضیحی بی‌ارتباط به خبر ارسال کرد.
در پی انتشار خبر ویژه «تغییر 580 مدیر سیاسی در استان‌ها؛ دولت خود را برای انتخابات گرم می‌کند!»، وزارت کشور، توضیحی بی‌ارتباط به خبر ارسال کرد.
 
در توضیحی که با امضای «مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور روابط عمومی و اطلاع‌رسانی» ارسال شده، آمده است: 
 
1-تغییر استانداران در سال 97 عمدتاً به‌دلیل اجرای قانونی منع به‌کارگیری بازنشستگان بوده است که بدین جهت وزارت کشور علی‌رغم به دوش کشیدن مسئولیت‌ها و وظایف سنگین خود پرچمدار اجرای این قانون بوده است. ثانیاً: انتصاب استانداران، فرمانداران، مدیران کل سیاسی استانداری‌ها و دیگر مدیران سیاسی در دولت تدبیر و امید معطوف به انتخاب افرادی است که ضمن همراهی با سیاست‌های دولت، از شایستگی لازم جهت تصدی پست‌های مدیریتی برخوردار بوده و توانایی اجرای برنامه‌های دولت را در ابعاد بخشی و فرابخشی دارا باشند.
 
2- وزارت کشور در عزل و نصب مدیران سیاسی اجرایی، ضمن رعایت ماده 1 دستورالعمل اجرایی شرایط عمومی و اختصاصی نحوه انتخاب و انتصاب فرمانداران و بخشداران و موارد مندرج در جدول شماره 1 این دستورالعمل و تبصره‌های مربوط به آن (مصوبه شماره 578606 مورخ 95/4/1 شورای‌عالی اداری)، به طی مسیر قانونی و دارا بودن شاخص‌های عمومی و تخصصی با اولویت استفاده از افراد داخل کادر وزارت کشور تأکید دارد و در نهایت با توجه به دارا بودن شرایط فوق، داشتن قدرت تعامل منطقی و سازنده با دیگر مدیران و مسئولان استان را در به‌کارگیری افراد مورد توجه قرار می‌دهد.   فرصت‌های ایجاد شده برای استفاده از نیروهای جدید نه تنها بازی جناحی نمی‌باشد بلکه گامی در راستای جانشین‌پروری و کادرسازی سازمانی در مجموعه وزارت کشور تلقی می‌گردد. شایان ذکر آنکه خوشبختانه اخیرا 224 نماینده محترم مجلس شورای اسلامی از رویکرد وزارت کشور مبنی بر جوانگرایی در پست‌های مدیریتی وزارت کشور تقدیر نموده‌اند.
 
3- رویکرد وزارت کشور در دولت تدبیر و امید تکیه بر رویکرد اعتدالی فارغ از نگاه‌های صرف سیاسی است و همچنان که اشاره شده درصدد بوده و هست که نیروهای شایسته و توانمند مجموعه صف و ستاد وزارت کشور در پست‌های مذکور مورد استفاده قرار گیرند.
 
4- برای اطمینان از اجرای رویکرد یاد شده، کافی است بدانیم در حالی که قبل از شروع دولت یازدهم 62 درصد فرمانداران از سایر دستگاه‌ها مأمور شده‌اند، در حال حاضر بیش از 76 درصد فرمانداران از کارکنان وزارت کشور و استانداری‌ها و واحدهای تابعه هستند».
 
کیهان: از باب امانتداری، توضیح ارسالی منتشر شد، اما باید عنایت داشت که استدلال‌هایی مانند «جوانگرایی»، «کارمند وزارت کشور بودن»، «تشکر نمایندگان مجلس از جوانگرایی در پست‌ها» و نظایر آن، پاسخ به شائبه جدی یکدست‌سازی سیاسی و جناحی اغلب استانداران و معاونان آنها و فرمانداران در آستانه انتخابات نیست.
 
منبع:کیهان