هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 03:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 12:26
سه شنبه 14 آبان 1398 12:11 ساعت
2019-11-5 12:26:40
شناسه خبر : 329556
روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش در پی دریافت گزارش‌هایی درباره استفاده تبلیغاتی از فضای مدرسه، دانش‌آموزان و نام و نشان(برند) آموزش‌ و پرورش، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش در پی دریافت گزارش‌هایی درباره استفاده تبلیغاتی از فضای مدرسه، دانش‌آموزان و نام و نشان(برند) آموزش‌ و پرورش، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
 
 مدارس به دلیل داشتن فضای فیزیکی منحصربه‌فرد و حضور جمعیت فراوان کودکان و نوجوانان همواره مورد توجه بوده است و افراد یا دستگاه‌های مختلف با اهدافی متنوع، قصد استفاده از ظرفیت‌های مدارس، مانند استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، تبلیغات یا فروش کالاهای بازرگانی و خدمات تجاری موردنیاز دانش‌آموزان و خانواده‌ها و استفاده از فضاهای مدارس مانند دیوارها و سایر امکانات موجود را دارند.
 
ضرورت توجه به امنیت و سلامت دانش‌آموزان و نیز اقتضائات و مصالح نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را ملزم می‌کند تا ورود هر فرد، دستگاه، سازمان، مؤسسه و شرکت به‌غیر از اولیای مدرسه را به مدرسه منوط به اخذ مجوز از آموزش‌ و پرورش کند.
 
در همین راستا ماده 101 آیین‌نامه اجرایی مدارس، مصوبه شورای عالی آموزش‌ و پرورش مقرر داشته است: «ورود بازرسان و افراد اعزامی که مورد شناخت مدیر هستند بلامانع است. ورود افراد متفرقه و کسانی که از طرف سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای انجام امری خاص به مدرسه مراجعه می‌کنند، پس از هماهنگی با اداره آموزش‌ و پرورش مربوط مجاز است».
 
بنابراین حضور افراد، مؤسسات، شرکت‌ها و سازمان‌ها در مدارس نیاز به اخذ مجوز از آموزش‌ و پرورش و کسب تأییدیه‌های لازم بر اساس بخشنامه‌های ارسالی دارد، در غیر این صورت مدیران مدارس اجازه ورود به فضای مدارس را نخواهند داد.
 
براین اساس هرگونه ورود غیرمجاز به مدرسه تخلف محسوب می‌شود و آموزش‌ و پرورش با متخلفان برابر موازین قانونی و از طریق مراجع ذیصلاح برخورد خواهد کرد.
 
منبع:فارس