هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 18 مرداد 1399
ساعت 11:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 10:32
سه شنبه 14 آبان 1398 10:15 ساعت
2019-11-5 10:32:11
شناسه خبر : 329540
ارتش سوریه یک کاروان شامل تانک، خودروهای زرهی و خودروهای حامل تجهیزات جنگی و لجستیکی به مناطق شمال شرقی استان الحسکه فرستاد.
ارتش سوریه یک کاروان شامل تانک، خودروهای زرهی و خودروهای حامل تجهیزات جنگی و لجستیکی به مناطق شمال شرقی استان الحسکه فرستاد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، ارتش سوریه در راستای تقویت مواضع خود، به شمال شرق این کشور، سلاح و تجهیزات ارسال کرده است.
 
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای سوری این تجهیزات را به روستاها و شهرک‌های مرزی واقع در ریف شمال شرقی استان الحسکه (شمال شرق سوریه) ارسال کرده‌اند.
 
خبرنگار سانا که در الحسکه حضور دارد گفت که یک کاروان شامل تانک، خودروهای زرهی و خودروهای حامل تجهیزات جنگی و لجستیکی از رقه وارد شهرک «تل تمر» شد و مستقیما به سمت مواضع نظامی ارتش سوریه در «ام حرمله» واقع در شمال شرق شهرک «ابوراسین» و چند روستای مرزی دیگر حرکت کرد.
 
به گفته وی، هدف از ارسال این تجهیزات، مقابله با «اشغالگری ترکیه و گروه‌های تروریستی تحت حمایت آن است».
 
ارتش سوریه روز گذشته در روستاها و شهرک‌های واقع در محدوده تل تمر تا ابوراسین در جنوب شرق «رأس العین» و در مسیر «الدرباسیه-رأس العین» واقع در شمال شرق الحسکه حضور خود را تقویت کرد.
 
طی چند روز اخیر، نیروهای ارتش سوریه در مرزهای سوریه ترکیه و سوریه در شمال الحسکه، از ریف رأس العین در غرب تا قامشلی در شرق مستقر شدند. نیروهای سوری در یک محور به طول 90 کیلومتر، مواضع خود را تثبیت کردند تا با تجاوزاحتمالی ترکیه مقابله کنند.
 
مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- روز گذشته خبر داد که نیروهای سوری در روستاهای «قرة قرمانیة، قیروان، کربشک، شیریک، خربة حجی ابراهیم، حلیوة، عراد، ظهر العرب، کسرى، اسدیة و تل حرمل» و چند روستای دیگر مستقر شدند. (جزئیات بیشتر)
 
ترکیه و روسیه اخیرا در شهر سوچی به توافقی دست یافتند و قرار شد شبه‌نظامیان کُرد تا عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای مشترک سوریه و ترکیه عقب‌نشینی کنند و ارتش سوریه در نوار مرزی مستقر شود.