هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 04:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 10:20
سه شنبه 14 آبان 1398 10:15 ساعت
2019-11-5 10:20:47
شناسه خبر : 329535
دبیرکل اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت رژیم صهیونیستی حدود 90 درصد از مساحت «دره اردن» را دزدیده و با دست‌اندازی بر املاک فلسطینی‌ها میلیون‌ها دلار سود به جیب زده است.
دبیرکل اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت رژیم صهیونیستی حدود 90 درصد از مساحت «دره اردن» را دزدیده و با دست‌اندازی بر املاک فلسطینی‌ها میلیون‌ها دلار سود به جیب زده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «صائب عریقات» دبیرکل اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین روز دوشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت رژیم صهیونیستی حدود ۹۰ درصد از مساحت دره اردن را دزدیده و با چنگ‌اندازی بر املاک فلسطینی و سیاست غارت، ۴۵۰ میلیون دلار سود به دست آورده است.
 
به نوشته خبرگزاری فلسطینی «سما»، وی افزود: «خطر بزرگتر هنگام صحبت از پروژه‌های شهرک‌سازی در دره اردن تلاش اسرائیل برای تحمیل سیاست‌هایش و توجیه آن با بهانه‌های امنیتی برای خفه کردن فلسطینی‌هاست.»
 
عریقات گفت رژیم صهیونیستی در زمینه تقویت شهرک‌سازی در دره اردن با شراکت بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی کار می‌کند تا آب و زمین فلسطینی‌ها را بدزدد.
 
منطقه «الأغوار الفلسطینیه» و شمال «بحر المیت» که به «غور اردن» (دره اردن) معروف است بخش شرقی کرانه باختری به طول ۱۲۰ کیلومتر و عرض ۱۵ کیلومتر است و حدود ۳۰ درصد مساحت کرانه باختری را تشکیل می‌دهد.
 
بر اساس آخرین آمارها حدود ۶۵ هزار فلسطینی و ۱۱ هزار شهرک‌نشین صهیونیست در این منطقه زندگی می‌کنند. ۹۰ درصد این منطقه بر اساس توافق «اسلو» امضا شده میان تل‌آویو و سازمان آزادی‌بخش فلسطین «ساف» جزء مناطق «c» به شمار می‌رود. این مناطق از نظر امنیتی و اداری کاملا تحت کنترل رژیم صهیونیستی هستند.
 
«ولید عساف» رئیس کمیته مقاومت علیه دیوار نژادپرستانه و شهرک‌سازی صهیونیستی دیروز (دوشنبه) گفت رژیم صهیونیستی درسه روز اخیر ۱۶ دستور برای ادغام مناطق گسترده‌ای از کرانه باختری به فلسطین اشغالی صادر کرده است.