هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 13:57
دوشنبه 13 آبان 1398 13:45 ساعت
2019-11-4 13:57:27
شناسه خبر : 329499
فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در حال رقابت با پلیس کشورهای پیشرفته است و تا سال ۱۴۰۰ نیز مطمئناً هوشمندسازی در نیروی انتظامی به بالاترین حد ممکن خود خواهد رسید.
 فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در حال رقابت با پلیس کشورهای پیشرفته است و تا سال ۱۴۰۰ نیز مطمئناً هوشمندسازی در نیروی انتظامی به بالاترین حد ممکن خود خواهد رسید.
 ‌
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی قدیم و جدید استان گیلان اظهار داشت: حضور و دخالت دشمنان و در رأس آن آمریکایی‌ها در گسترش ناامنی و ایجاد بی‌ثباتی‌های اخیر در کشورهای منطقه اعم از عراق، سوریه و لبنان کاملاً محسوس است.
 
فرمانده نیروی انتظامی تقدیم بیش از 8 هزار شهید توسط استان گیلان در دوران دفاع مقدس را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: رزمندگان استان گیلان در این دوران به گواه تاریخ همواره خط‌شکن بوده به طوری‌که در هر کجا که حضور داشتند پیروزی‌های بسیار بزرگی برای ارتش اسلام در مقابله با نیروهای بعثی حاصل شد.
 
سردار اشتری تقدیم 445 شهید فرماندهی انتظامی گیلان و شهدای مدافع حرم را نشانه ایثارگری‌های مردم این استان و خانواده ناجا دانست و تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی حافظ جان و امنیت و سلامت مردم در جای جای کشور ایران اسلامی است و این نعمت بزرگ را با تقدیم خون جوانان خود و رشادت‌های آنان حفظ و صیانت کرده است.
 
وی با بیان اینکه امروزه مردم کشورهای همسایه به دلیل نبود امنیت خسارت‌های فراوانی دیده و از راه توسعه و پیشرفت باز مانده‌اند ابراز داشت: پیشرفت‌ها و موفقیت‌های به دست آمده جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی و تحقیقاتی همه مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی است.
 
فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه دشمنان نظم و امنیت با استفاده از دست‌نشانده‌های خود در کشورهای پیرامونی قصد ایجاد ناامنی دارند خاطرنشان کرد: داعش که بزرگ‌ترین مصداق و مظهر خشونت در منطقه بود توسط خود آمریکایی‌ها به وجود آمد و پس از حمایت و تجهیز از سوی آنان علیه مردم دست به جنایت‌های بسیاری زد.
 
سردار اشتری توطئه دشمنان برای برهم زدن امنیت کشورهای منطقه به بهانه مطالبات مردم را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این مطالبات کاملاً به حق بوده و باید در جای خودش به صورت قانونی مورد رسیدگی قرار گیرد اما دشمن با استفاده از تمام ابزارها قصد دارد از این اتفاقات نتایج و خواسته‌های شوم مورد نظر خودش را محقق کند.
 
وی تلاش دشمن برای ایجاد فتنه در کشورمان در سال‌های گذشته به اسم مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داد و گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با استفاده از حربه تنگناهای اقتصادی می‌توانند مردم را علیه حاکمیت اسلامی به خروش آوردند اما با عنایت الهی، رهبری مقام معظم رهبری و با هوشیاری مردم نقشه آنان شکست خورد.
 
فرمانده نیروی انتظامی مراقبت از امنیت داخلی و صیانت از این نعمت الهی را در درجه نخست تکلیف نیروی انتظامی و در کنار آن مردم ولایتمدار جمهوری اسلامی خواند و افزود: در اتفاقات و فتنه‌های اقتصادی سنوات گذشته، نیروی انتظامی نقشی بسیار تأثیرگذار بر عهده داشت و توانست نقشه‌های دشمن را در نطفه خفه کند.
 
سردار اشتری رسیدن به پلیس هوشمند و استفاده از فناوری‌های نوین را یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی اعلام کرد و اظهار داشت: در این حوزه از سال‌های گذشته تاکنون قدم‌های بسیار بزرگی در سراسر کشور برداشته شده ‌به طوری‌که با استفاده از سامانه‌های جدید موفقیت‌های چشمگیری در حوزه کشف جرم به دست آمد.
 
وی استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد و ایجاد زیرساخت‌های لازم را بسترساز تقویت بحث هوشمندسازی در پلیس دانست و خاطرنشان کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در حال رقابت با پلیس کشورهای پیشرفته است و تا سال 1400 نیز مطمئناً هوشمندسازی در نیروی انتظامی به بالاترین حد ممکن خود خواهد رسید.
 
فرمانده نیروی انتظامی بالاترین و مهم‌ترین سرمایه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را اعتماد مردم خطاب کرد و اظهار داشت: در مراسم میلیونی و باشکوه اربعین امسال نیروی انتظامی با یک برنامه‌ریزی و سازماندهی دقیق ورود و خروج بیش از 3 میلیون و300 هزار زائر داخلی و خارجی را به خوبی مدیریت کرد.
 
سردار اشتری افزایش 76 درصدی زائران داخلی و افزایش 35 درصدی زائران خارجی مراسم باشکوه اربعین امسال را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تمامی این زائران در سایه برقراری نظم و امنیت از مرزهای چهارگانه کشورمان برای شرکت در این اجتماع عظیم تردد کردند و هیچ اختلالی در این زمینه ایجاد نشد.
 
وی به مراسم 13 آبان نیز اشاره کرد و ضمن به فال نیک گرفتن تقارن بزرگداشت این روز با مراسم تودیع و معارفه فرماندهان جدید و قدیم نیروی انتظامی گیلان عنوان کرد: 13 آبان در حقیقت یادآور 3 اتفاق بزرگ در تاریج انقلاب اسلامی بوده که شامل تبعید امام راحل، کشتار دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است.
 
فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها برای شکستن مقاومت ملت ایران از هیچ جنایتی فروگذار نکردند افزود: اذهان مردم ولایتمدار ایران اسلامی در تمام این چهل سال از توطئه‌ها و خباثت‌های گوناگون آمریکایی‌ها پر شده اما همچنان در سایه ولایت مقام معظم رهبری در برابر زورگویی‌های استکبار ایستادگی کرده است.
 
سردار اشتری وقوع فتنه‌های بزرگ و کوچک در مرزهای شرقی، غربی، جنوبی و شمالی کشورمان در همان سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: دشمن پس از آنکه از این راهبرد خبیثانه نتیجه‌ای نگرفت به سمت به راه انداختن جنگ نظامی و هموار کردن تجاوز رژیم بعث به مرزهای کشورمان پیش رفت.
 
وی به وعده‌های دروغین سیاستمداران آمریکا و رئیس جمهور بی‌عقل این کشور برای پایان عمر انقلاب اسلامی پس از گذشت چهل سال اشاره کرد و ابراز داشت: آمریکایی‌ها سال گذشته قبل از راهپیمایی روز سیزده آبان می‌گفتند که این راهپیمایی به محل و فرصتی برای شکست جمهوری اسلامی ایران تبدیل خواهد شد. 
 
فرمانده نیروی انتظامی ناامیدی بار دیگر دشمن و استکبار جهانی را مرهون فرماندهی مقام معظم رهبری و هوشیاری ملت بصیر ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: مردم در راهمیمایی‌های 22 بهمن و روز 13 آبان نشان دادند که چگونه پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادگی می‌کنند و فریب نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن را نمی‌خورند.
 
سردار اشتری پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در حوزه‌های دفاعی و نظامی و جایگاه برتر کشورمان از این حیث در سطح منطقه را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: تمام این موفقیت‌ها و تلاش‌های قابل ستایش در سایه روحیه و کار جهادی و الطاف الهی از یک سو و رهنمودهای مقام معظم رهبری حاصل شده است.
 
وی ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی فرمانده سابق نیروی انتظامی گیلان سردار اسحاقی خاطرنشان کرد: گیلان با توجه به عملکرد خوب سردار اسحاقی در بخش کشف و وقوع جرم جایگاه بسیار خوبی در کشور دارد به طوری‌که سال گذشته از این لحاظ در جایگاه دوم و امسال طبق آخرین آمارها در رتبه اول کشوری قرار گرفته است.
 
فرمانده نیروی انتظامی کشف حدود 89 تا 90 درصد جرایم و برخورد شدید و قاطعانه با سرقت‌های خشن را از جمله موفقیت‌های فرماندهی انتظامی گیلان دانست و گفت: در سرقت‌های خرد نیز که البته عوامل زیادی در ایجاد و وقوع آن نقش دارند نیز نیروی انتظامی استان گیلان به گواه آمار توفیقات بسیار خوبی را کسب کرده است.
 
سردار اشتری گردشگر‌پذیر بودن گیلان در تمام ایام و فصول مختلف سال را عاملی برای متمایز کردن این استان از سایر استان‌های کشور تلقی کرد و اظهار داشت: برقراری نظم و امنیت در طول محورهای گیلان و اجرای موفقیت‌آمیز طرح ناظر یک در این استان همه و همه نشان‌گر تلاش‌های بی‌وقفه نیروی انتظامی است.
 
وی با بیان اینکه طرح ناظر یک در گیلان با کمترین تنش ممکن و با بیشترین سطح رضایتمندی خانواده‌ها توسط نیروی انتظامی به اجرا درآمد خاطرنشان کرد: تردد میلیون‌ها خودرو در جاده‌های ورودی و خروجی گیلان می‌طلبد که در کنار نیروی انتظامی سایر دستگاه‌های متولی نیز حضور بهتری برای برقراری نظم و امنیت داشته باشند.
 
فرمانده نیروی انتظامی کاهش 12 درصدی تعداد جانباختگان حوادث رانندگی و کاهش 18 درصدی وقوع این سوانح در سطح استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم در سایه مسئولیت‌پذیری بیشتر مردم از یک سو و با افزایش سیستم‌های هوشمند ترافیکی از سوی دیگر شاهد کاهش چشمگیر این آمارها در گیلان باشیم.