هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 5 دى 1398
ساعت 17:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 11:01 2019-11-4 11:01:18
شناسه خبر : 329478
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک صد درصد نیاز به بازنگری دارد، گفت: ساعات طولانی طرح ترافیک سبب کاهش استفاده از خودروهای شخصی نشده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک صد درصد نیاز به بازنگری دارد، گفت: ساعات طولانی طرح ترافیک سبب کاهش استفاده از خودروهای شخصی نشده است. 
 
محمد علیخانی، درباره اختلاف پلیس تهران و شهرداری در زمینه اجرای طرح ترافیک جدید، اظهار داشت: این طرح بر اساس مصوبه شورای ترافیک تهران اجرایی شده است که اعضای آن را رئیس پلیس راهور تهران، شهردار تهران، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، نماینده‌ای از وزارت کشور و استانداری تشکیل داده و این مصوبه را همه این اعضا امضا کرده‌اند، بنا بر این اگر نیاز به بازنگری باشد باید موضوع در شورای ترافیک بررسی شود، چرا که مرجع قانونی بررسی طرح همین شوراست.
 
وی با بیان اینکه نظرمان به پلیس نزدیک است، گفت: پلیس از آنجایی که وظیفه اعمال قانون را دارد دستش برای چنین اقداماتی باز است البته باید در چارچوب قانون عمل شود، چرا که حتی قانون بد از بی‌قانونی نیز بهتر است. پلیس حدود 8 ایراد از طرح ترافیک جدید گرفته که در برخی موارد با ایرادات شورای شهری‌ها مشترک است و می‌توان گفت حرف پلیس درست است. علیخانی عنوان کرد: یکی از مواردی که پلیس روی آن اختلاف‌نظر دارد، مسأله ساعت طرح ترافیک است و ما هم همچون پلیس معتقدیم طولانی شدن ساعات طرح ترافیک نه‌تنها باعث کاهش ترافیک نشده، بلکه مشکلاتی را نیز به همراه داشته است و از آنجایی که شبکه حمل‌ونقل عمومی در تهران کامل نیست مردم به سمت راهکارهای دیگر همچون استفاده از موتوسیکلت رفته‌اند. وی تاکید کرد: مسلما طرح ترافیک جدید پایتخت نیاز به بازنگری دارد و شهرداری باید جهت رفع ایرادات آن اقدام کند، نه اینکه بر اجرای شکل کنونی آن اصرار داشته باشد.
 
منبع:فارس