هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 13:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 10:54
دوشنبه 13 آبان 1398 10:45 ساعت
2019-11-4 10:54:17
شناسه خبر : 329471
رهبر حزب کمونیست کوبا، رئیس جمهور این کشور و رئیس جمهور ونزوئلا بر اتحاد خود برای مقابله با سیاست‌های امپریالیستی ایالات متحده در منطقه تاکید کرده‌اند.
رهبر حزب کمونیست کوبا، رئیس جمهور این کشور و رئیس جمهور ونزوئلا بر اتحاد خود برای مقابله با سیاست‌های امپریالیستی ایالات متحده در منطقه تاکید کرده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، رائول کاسترو رهبر حزب کمونیست کوبا، میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا و نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز یکشنبه تاکید کردند که تحریم های آمریکا تنها موجب تحکیم عزم و اراده آنها برای اتحاد بیشتر خواهد شد و از تغییر اجتماعی در منطقه حمایت خواهد کرد.
 
رهبران کوبا و ونزوئلا در پایان کنفرانس همبستگی در هاوانا بر اتحاد مستحکم‌تر بین دو کشور تاکید کرده‌اند. در این کنفرانس بیش از 1300 فعال اجتماعی عمدتا از آمریکای لاتین حضور داشتند.
 
این کنفرانس با هدف بررسی راهکارهای شکست دادن سیاست های امپریالیستی آمریکا علیه دولت های سوسیالیست منطقه برگزار شده است.
 
این کنفرانس در شرایطی برگزار شده است که ناآرامی های مدنی در شیلی و بولیوی طی روزهای اخیر همچنان ادامه داشته است.
 
اعتراضات در برزیل در مخالفت با بازداشت لوییز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور سابق این کشور نیز همچنان ادامه دارد. در آرژانتین نیز رئیس جمهور راستگرا در انتخابات به پیروزی رسیده است و آمریکا تحریم های شدیدی را علیه کوبا و ونزوئلا اعمال کرده است.
 
روسای جمهور ونزوئلا و کوبا در پایان این نشست در اظهاراتی که به صورت زنده از تلویزیون پخش می شد، اتهامات واشنگتن در خصوص دست داشتن این دو کشور در ناآرامی های سایر کشورهای منطقه را به شدت رد کردند.
 
حضور مادورو در این کنفرانس به معنای آن است که کوبا علی رغم فشارها و تهدیدات آمریکا حاضر نیست اتحاد و ائتلاف سیاسی و اقتصادی خود با ونزوئلا را قطع کند.
 
مادورو در اظهاراتی گفت: اتهامات مطرح شده از سوی سازمان کشورهای آمریکایی مبنی بر اینکه کوبا در ناآرامی های شیلی دست دارد، کاملا احمقانه است.