هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 11:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 10:14
دوشنبه 13 آبان 1398 10:12 ساعت
2019-11-4 10:14:29
شناسه خبر : 329448
یگان‌های ارتش سوریه در چارچوب تکمیل عملیات استقرار در مناطق شمال شرقی کشور جهت مقابله با عملیات نظامی ترکیه، در حال تثبیت مواضع‌شان در این منطقه هستند.
یگان‌های ارتش سوریه در چارچوب تکمیل عملیات استقرار در مناطق شمال شرقی کشور جهت مقابله با عملیات نظامی ترکیه، در حال تثبیت مواضع‌شان در این منطقه هستند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) عصر دیروز اعلام کرد که یگان‌های ارتش این کشور مواضع‌شان را در روستاها و شهرک‌های «تل تمر» تا ناحیه «ابو راسین» در حومه جنوب شرقی «راس العین» و در مسیر جاده «الدرباسیه- راس العین» در حومه شمال شرقی الحسکه در مرز مشترک با ترکیه تقویت کرده‌اند.
 
سانا افزود، یگان‌های ارتش، که مجهز به مهمات و خودروزهای زرهی پیشرفته هستند، از محور الرقه پیشروی کرده و به یگان‌های مستقر در حومه غربی استان الحسکه ملحق شده‌اند.
 
این خبرگزاری «به انتقال تجهیزات ارتش سوریه به شهرک ابو راسین در محور شمال شرقی تل تمر و حرکت یگان‌های دیگر به محور شمالی در چارچوب تکمیل عملیات استقرار در مرز مشترک با ترکیه» اشاره کرده است.
 
عقب‌نشینی کاروان نظامی آمریکا به سمت عراق
 
خبرگزاری سانا، روز گذشته تصاویر و ویدیویی منتشر می‌کرد که عقب‌نشینی کاروان نظامی بزرگ آمریکا از سوریه به سمت عراق را نشان می‌داد.
 
این کاروان نظامی آمریکا از طریق گذرگاه مرزی «الولید» عبور می‌کرد که همچنین شامل خودروهای زرهی مجهز و مهمات بود که توسط کامیون‌ها حمل می‌شدند.
 
همزمان، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کاروان نظامی نیروهای آمریکایی در شمال شرقی سوریه هدف حمله گروه‌های مسلح همپیمان ترکیه قرار گرفته است.
 
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای تصریح کرد که طبق اطلاعات دریافتی، کاروان نظامیان آمریکایی در تاریخ 3 نوامبر در مسیر بزرگراه «ام 4» به سمت مرز با عراق در 6 کیلومتری غرب شهرک «تل تمر» در حرکت بود که هدف حمله از سمت «مناطق تحت سیطره گروه‌های مسلحِ همپیمان با ترکیه» قرار گرفت، ولی در این حمله، به کسی آسیبی نرسید.
 
انفجار در راس العین
 
خبرگزاری سانا گزارش داد که روز یکشنبه 4 غیرنظامی در جریان انفجار بمب کارگذاشته‌شده در روستای «ام العصایر» در حومه راس العین جان‌شان را از دست دادند.
 
این خبرگزاری تصریح کرد، نیروهای ترکیه اقدام به جاسازی این بمب کرده بودند.
 
پیش از این نیز، سانا از کشته شدن یک عضو تیم پزشکی آمریکا در جریان حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه خبر داد و تصریح کرد که این حمله در روستای «الرشیدیه» در حومه تل تمر در استان الحسکه انجام شد.