هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 06:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 آبان 1398 ساعت 16:11
شنبه 11 آبان 1398 16:10 ساعت
2019-11-2 16:11:54
شناسه خبر : 329417
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به بار مالی زیادی که تعطیلی پنجشنبه‌ها به کشور هزینه می‌کند،‌ دولت از این طرح حمایت نکرد و تصویب نشد.
 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به بار مالی زیادی که تعطیلی پنجشنبه‌ها به کشور هزینه می‌کند،‌ دولت از این طرح حمایت نکرد و تصویب نشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حسینعلی امیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعطیلی پنجشنبه‌ها در کشور طرحی بود که نمایندگان مطرح کرده بودند و در دولت به بحث گذاشته شد و با توجه به اینکه در تقویم کشور تعداد روزهای تعطیل بسیار است و این امر در کل استان‌ها موجب تعطیلی ادارات، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی می‌شود لذا بار مالی خیلی زیادی را بر کشور تحمیل می‌کند و دولت با این طرح مخالفت کرد.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به انتخابات پیشِ‌رو گفت: انتخابات یکی از مهمترین اتفاقات و رویدادهای کشور است که اواخر امسال اتفاق می‌افتد و دولت در انتخابات یک مجری بی‌طرف است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: انتخابات سه رخ دارد، یک رخ مردم، یک رخ مجری، یک رخ ناظر و دولت به‌عنوان مجری در انتخابات کاملاً بی‌طرف عمل می‌کند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور تأکید کرد: آنچه برای دولت مهم است برگزاری یک انتخابات پرشور و پرشکوه بر اساس قانون است که همه سلایق و جریان‌های سیاسی داخل نظام در آن نامزد و مشارکت جدی داشته باشند.
 
ایشان در خصوص اجرای انتخابات به‌صورت الکترونیکی نیز گفت: وزارت کشور با شورای نگهبان به‌عنوان ناظر انتخابات در حال تعامل است و با توجه به اینکه دولت از برگزاری انتخابات الکترونیکی استقبال می‌کند باید ببینیم چگونه و تا چه‌حد با شورای نگهبان به توافق می‌رسیم که نتیجه این موضوع را وزیر محترم کشور اعلام می‌کند.