هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 05:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 آبان 1398 ساعت 13:32
شنبه 11 آبان 1398 13:17 ساعت
2019-11-2 13:32:32
شناسه خبر : 329393
حشد شعبی امروز در پیامی خطاب به تظاهرات کنندگان در بغداد و دیگر استان‌ها بر حمایت خود از آنها و مطالبات برحق و شعارهای ملی‌شان تاکید کرد.
حشد شعبی امروز در پیامی خطاب به تظاهرات کنندگان در بغداد و دیگر استان‌ها بر حمایت خود از آنها و مطالبات برحق و شعارهای ملی‌شان تاکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از السومریه، حشد شعبی در بیانیه خود خطاب به تظاهرات کنندگان گفته است به تظاهرات خود ادامه دهد و ماهیت مسالمت آمیز آن را حفظ کنید و به موج سواران اجازه ندهید از تظاهرات شما سوء‌استفاده کنند.
 
متن پیام حشد شعبی به این شرح است :«هنگامی که وطن به ما نیاز پیدا کرد و مرجعیت آگاه ما را خطاب قرار داد، ما اولین کسانی بودیم که به ندای مرجعیت لبیک گفتیم و اولین طرفی بودیم که در خاکریز‌های عزت(نبرد با تروریست‌های داعشی) ایستادیم و  همواره در صف نخست بودیم و حتی یک روز هم از موضعی و جایی که وطن به حضور ما نیاز  دارد، عقب نشینی نکرده‌ایم.
 
ما امروز در کنار شما قرار داریم،‌ما همگام با شما حقوق شما را مطالبه می‌کنیم و از خواسته‌های مشروعتان حمایت می‌کنیم و در کنار شما در یک صف برای تحقق آن قرار داریم.
 
ای ملت کریم و بزرگوار، ما با شما و در کنار شما هستیم،‌از مطالبات برحق شما و شعارهای ملی شما حمایت می‌کنیم و آماده‌ایم تا جانمان را به خاطر شما و به خاطر مطالبات شما فدا کنیم، زیرا ما از شما و متعلق به شما هستیم، و وظیفه ما دفاع از این کشور و این ملت است، ما اوضاع را با علاقه و دقت فراوان تحت نظر داریم و اطلاعاتی در دست داریم که تاکید می‌کند اراده‌ها(نقشه‌ها)ی خارجی و عناصر بیگانه و هوس‌های سیاسی در کمین شما و این وطن است و خواهان کشاندن آن به لبه پرتگاه و ایجاد فتنه و درگیری داخلی و هرج و مرج و ویرانی است و آنها با این اقدامات می‌خواهند مطالبات شما را منحرف کرده و با تجاوزگری و کشتار یا حرف زدن و شعار علیه مرجعیت دینی شما و حشد مقدستان تظاهرات شما را مخدوش کنند.
 
ما به فعالیت خود در جبهه‌های نبرد و خاکریزهای شرافت ادامه خواهیم داد، سینه‌هایمان را در برابردشمنان برای  دفاع از شما و مقدسات و مرجعیت‌مان سپر کرده‌ایم و شما در میادین تظاهرات حقوق این وطن مجروح و ملت مظلوم را فریاد می‌زنید، به هیچ کس و طرفی اجازه تعدی به نیروهای امنیتی یا اموال عمومی یا شخصی را ندهید، به هیچ کس اجازه تعدی به مرجعیت یا حشد خود را ندهید، در کنار برادرانتان باشید و همانطور که آنها شر را از شما دفع کردند، شما هم ظلم را از آنها دور کنید.
 
به تظاهرات خود ادامه دهید، مسالمت آمیز بودن آن را حفظ کنید و به کسانی که موج سواری می‌کنند اجازه ندهیداز آن سوء‌ استفاده کنند، به حسن ظن خود به برادران خود(حشد شعبی) ادامه دهید، از آنها دفاع کنید، همانطور که آنها از شما دفاع می‌کنند،‌که در آن صورت حتما هم ما و هم شما پیروز خواهیم شد، همانطور که داعشی‌های تروریست را شکست دادیم، داعشی‌های فساد را شکست خواهیم داد و وطن ما بهترین وطن خواهد شد.
 
در پایان بار دیگر عهد و پیمان خود با مرجعیت دینی را با پایبندی کامل و دقیق به تمام رهنمودهایش تجدید می‌کنیم و اینکه سوپاپ اطمینان این ملت باشیم و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته».
 
تاکید حکیم بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت
 
سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت عالی دینی تاکید کرد. سید عمار حکیم تاکید کرد از تمام آنچه مرجعیت  عالی دینی در خطبه نماز جمعه درباره اوضاع کنونی کشور مطرح کرد، حمایت می‌کند.
 
وی افزود ما بار دیگر بر موضع ثابت خود به عنوان معارض مثبت دولت تاکید می‌کنیم و این نکته را یادآور می‌شویم که جریان حکمت ملی پیشتاز در پیش گرفتن معارضه سیاسی دولت بوده است زیرا به ضرورت وجود نقش رقابتی و اصلاحی برای دولت و وجود دو جناح طرفدار و معارض برای پایداری نظام سیاسی ایمان داشته است.