هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 فروردين 1400
ساعت 00:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 آبان 1398 ساعت 13:15
شنبه 11 آبان 1398 13:04 ساعت
2019-11-2 13:15:39
شناسه خبر : 329384
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان ‌قیمت توافقی هر کیلوگرم زعفران ۹ میلیون تومان مصوب شد، گفت: در پنج ماهه امسال نیز ۷۴ تن زعفران از طریق گمرک صادر شده است.
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان ‌قیمت توافقی هر کیلوگرم زعفران ۹ میلیون تومان مصوب شد، گفت: در پنج ماهه امسال نیز ۷۴ تن زعفران از طریق گمرک صادر شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمدحسین طهماسبی صبح امروز در همایش شکرگزاری برداشت زعفران و زرشک قاینات اظهار داشت: در بحث خرید حمایتی زعفران هر کیلو پوشال معمولی 8 میلیون و 200 تومان، مرغوب 9 میلیون تومان، سرگل 9 میلیون و 500 تومان است که اگر قیمت بازار کمتر از این میزان باشد ما خرید حمایتی را انجام می‌دهیم.
 
وی با بیان اینکه 280 تن زعفران در سال گذشته صادر شده است افزود: در پنج ماهه امسال نیز 74 تن زعفران از طریق گمرک صادر شده است.
 
معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه دولت در حاشیه قرار دارد و قصد ورود به بازار را ندارد بیان کرد: در بحث زرشک بیشترین آسیبی که کشاورزان در بحث تولید محصول با کیفیت می‌بینند نبود بارگاه‌های زرشک است.
 
طهماسبی تصریح کرد: با دستورالعمل جدید، بارگاه زرشک جزو فرایند ذاتی تولید زرشک است و نیاز به مجوز ندارد و در این راستا تسهیلات پرداخت می‌شود.
 
وی با اشاره به ایجاد 150 هکتار بارگاه زرشک در استان خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی بارندگی کم و تبخیر بالاست اما هوشمندانه عمل شده و کاشت گیاهانی مانند زرشک، عناب و زعفران برای این سرزمین ارزش بالایی دارد و بسیار هوشمندانه است.
 
معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی یادآور شد:  کاشت گیاهان دارویی مانند گل محمدی و آنغوزه بسیار خوب است که در این راستا دولت نیز حمایت و تسهیلاتی واگذار می‌کند.
 
طهماسبی اظهار داشت: با تفاهمنامه‌ای که با جهاد کشاورزی منعقد شده 750 هکتار محصولات گلخانه در استان ایجاد می‌ شود و در این راستا هم در بحث آب صرفه‌جویی می‌شود و هم هر گلخانه برای 10 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه در بحث گیاهان دارویی، گلخانه، بارگاه زرشک و صنایع فراوری تسهیلاتی پرداخت می‌شود افزود: در بحث صنایع تبدیلی باید کارآفرینان ورود پیدا کنند تا سرمایه گذاری کنند.
 
معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی یادآور شد: دولت برای منافع تولید کننده وارد بازار می‌شود وگرنه بازار روند خودش را دارد.