98/8/11 - 13:08 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 329377
گروه‌های تروریستی در شمال شرق استان لاذقیه در پی افزایش حملات هوایی به مواضعشان، از تمام نقاطی که در آن پیشروی کرده بودند، به طور کامل عقب نشستند.
 گروه‌های تروریستی در شمال شرق استان لاذقیه در پی افزایش حملات هوایی به مواضعشان، از تمام نقاطی که در آن پیشروی کرده بودند، به طور کامل عقب نشستند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، جبهه شمال استان لاذقیه مدتی است بار دیگر داغ شده و ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی بشدت درگیر هستند.
 
درگیری در شمال استان لاذقیه در محور «جبل الترکمان و جبل الاکراد» و مسیرهای منتهی به آن در شمال شرق استان لاذقیه است. درگیری‌ها از حدود ده روز پیش تشدید شده و دو طرف خسارت و تلفات به یکدیگر وارد کرده‌اند.
 
روز گذشته (صبح جمعه) گروه‌های تروریستی «الجیش الوطنی» و «غرفة عملیات "وحرّض المؤمنین"» با حمله‌ای شدید به مواضع ارتش سوریه موفق شدند در هفت نقطه پیشروی کنند اما صبح امروز با تشدید حملات هوایی به مواضع آنان، این گروه‌ها از مواضع تصرف کرده، عقب نشستند.
 
محورهایی که شاهد عقب نشینی گروه‌های مسلح بود، منطقه کبانة، تلة الملک، تلة الشیخ یوسف، بیت العضم و تلة رشو  است.
 
به گفته مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان، گزارش کرد که این محورها امروز شنبه اکنون شاهد نوعی آرامش شکننده است. گفته می‌شود دو طرف تلفات سنگینی متحمل شده و شمار زخمی‌ها نیز زیاد است و عناصر مسلح از همه مواضعی که دیروز اشغال کردند، عقب‌نشینی کردند. 
 
محور کبانه در ریف شمال شرق لاذقیه امروز شاهد حملات شدید هوایی روسیه به مواضع گروه‌های مسلح در جبل الاکراد و جبل الترکمان و سهل الغاب بود. محورهای غرب ابوالظهور در ریف شرقی استان ادلب تا ریف جنوبی ادلب نیز شاهد پرواز پهپادهای شناسایی است.