هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 03:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 9 آبان 1398 ساعت 11:03
پنجشنبه 9 آبان 1398 10:45 ساعت
2019-10-31 11:03:51
شناسه خبر : 329287
وزارت دفاع سوریه به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» پیشنهاد کرد که برای مقابله با تجاوزات ترکیه به ارتش سوریه ملحق شوند.
وزارت دفاع سوریه به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» پیشنهاد کرد که برای مقابله با تجاوزات ترکیه به ارتش سوریه ملحق شوند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، وزارت دفاع سوریه از شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (موسوم به قسد) پیشنهاد کرد که برای مقابله با تجاوز ترکیه به خاک سوریه، با ارتش همراه شوند.
 
به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در بخشی از این بیانیه آمده است: «فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح پس از تسلط بر مناطق گسترده‌ای در [منطقه] الجزیره سوریه از عناصر گروه‌های موسوم به قسد دعوت می‌کند که به یگان‌های ارتش بپیوندند».
 
در این بیانیه عنوان شده است که هدف فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح از طرح این دعوت، مقابله با تجاوز ترکیه است که خاک سوریه را تهدید می‌کند.
 
در این بیانیه آمده است: «فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح آماده پذیرش نیروها و یگان‌هایی است که تمایل دارند به آن بپیوندند و آمادگی دارد به وضعیت کسانی که به خدمت سربازی نرفته‌اند یا از نظر امنیتی تحت تعقیب هستند، رسیدگی کند».
 
در بیانیه مذکور تصریح شده است که «ما در سوریه با یک دشمن روبرو هستیم و باید با ملت یکپارچه سوریه –چه عرب و چه کُرد- برای بازپس‌گیری وجب به وجب خاک سوریه خون بدهیم».
 
شبه نظامیان کرد هرچند پیش از این برای پیوستن به ارتش اعلام آمادگی کرده‌اند، اما در عمل برای انجام این اقدام شرط گذاشته‌اند.
 
«مصطفی بالی» رئیس مرکز اطلاع رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه گفت که «ما در نیروهای دموکراتیک سوریه معتقدیم که نیاز به یک راه حل سیاسی وجود دارد که از طریق آن مردم سوریه و همه اعضای آن بتوانند با یکدیگر آشتی کنند. پس از آن ما برای پذیرش همه تصمیمات موجود آماده‌ایم».
 
در همین ارتباط، «ریاض درار» رئیس مشترک شورای دموکراتیک سوریه که شاخه سیاسی نیروهای دموکراتیک سوریه است، نیز گفته بود که نیروهای دموکراتیک سوریه در نهایت بخشی از ارتش ملی سوریه خواهند بود.
 
ترکیه ۲۵ مهرماه به بهانه عقب راندن شبه نظامیان کُرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه و ایجاد به اصطلاح منطقه امن در این مناطق، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.
 
پس از گذشت یک هفته از آغاز حملات، توافق آتش‌بسی میان ترکیه و آمریکا به توقف موقت درگیری‌ها منجر شد.
 
دولت ترکیه در آستانه تمام شدن مهلت پنج روزه آتش بس ترکیه با کُردها در مناطق شمال شرقی رودخانه فرات، از توافق سوچی با دولت روسیه جهت پایان دادن به عملیات نظامی خبر داد.
 
بر اساس این توافق ۱۰ بندی، دو طرف بر تعهدشان برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند و طبق این توافق وضعیت فعلی ایجاد شده در منطقه عملیات که تل‌أبیض و رأس العین تا عمق ۳۲ کیلومتری را تحت پوشش قرار می‌دهد، حفظ خواهد شد.