هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 آبان 1398 ساعت 12:44
شنبه 4 آبان 1398 12:33 ساعت
2019-10-26 12:44:57
شناسه خبر : 329163
ارتش سوریه در شمال استان الحسکه به ویژه در شمال غرب شهر قامشلی به استقرار نیروهای خود ادامه داد و در طول این مسیر، با استقبال گسترده ساکنان مواجه شد.
ارتش سوریه در شمال استان الحسکه به ویژه در شمال غرب شهر قامشلی به استقرار نیروهای خود ادامه داد و در طول این مسیر، با استقبال گسترده ساکنان مواجه شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، استقرار نیروهای ارتش سوریه در شمال استان الحسکه واقع در شمال شرق این کشور همچنان ادامه دارد.
 
این استقرار در راستای توافق ترکیه و روسیه در شهر سوچی است؛ توافق ده‌بندی که بر تعهد طرفین به تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه، تضمین امنیت ملی ترکیه، اقدام مشترک درباره گروه‌های جدایی‌طلب و مقابله با تروریسم تأکید دارد.
 
 
مسکو ضامن اصلی اجرای این توافق است. بر اساس این توافق، ارتش سوریه در مرزهای مشترک با ترکیه مستقر می‌شود؛ توافقی که پایان رؤیا آمریکا و ترکیه برای ایجاد منطقه موسوم به «امن» در شمال سوریه است (جزئیات بیشتر).
 
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که یگان‌هایی از ارتش سوریه که در شهر «قامشلی» در نزدیکی مرزهای ترکیه حضور داشتند، به شمال غرب این شهر حرکت کردند.
 
 
 
نیروهای سوری پس از حرکت به سمت مرزهای ترکیه، در روستای «ام الکیف» مستقر شدند تا با هر گونه حمله ترکیه مقابله و از غیرنظامیان حاضر در این منطقه حمایت کنند. این روستا در مسیر «تل تمر-رأس العین» قرار دارد
 
شماری از نیروهای ارتش سوریه هم بعدظهر جمعه (روز گذشته) در غرب قامشلی مستقر شدند و پلیس نظامی روسیه نیز از این شهر به سمت مرز ترکیه، گشت‌زنی خود را آغاز کرد.
 
 
 
در هنگام عبور ارتش سوریه به سمت شمال غرب استان الحسکه، شمار زیادی از ساکنان این مناطق، شعارهای حمایتی از ارتش سوریه سر دادند. شعارهایی مانند «حیا الله ولدنا الأبطال... حیا الله جیشنا» (خداوند فرزندان قهرمان ما را زنده نگه دارد... خداوند فرزندان ارتش ما را زنده نگه دارد».
 
 
 
ارتش سوریه از سیزدهم اکتبر جاری، استقرار خود را در مناطق مختلفی از استان‌های الحسکه، رقه و شمال استان حلب آغاز کرده است تا بتواند با تجاوز مجدد و احتمالی ترکیه مقابله کند.
 
«وضحه» یکی از ساکنان این مناطق است که به خبرنگار سانا می‌گوید «نمی‌توانم احساسم را توضیح دهم». وی تأکید دارد که این منطقه، هشت سال با قتل، ترس و حملات مسلحانه روبرو بوده ولی «از امروز به بعد، [و پس از از ورود ارتش] راحت زندگی می‌کنیم».
 
 
 
خبرنگار سانا می‌گوید به محض اینکه خبر حرکت ارتش سوریه برای استقرار در مناطق جدید پخش شد، مردم شهر الحسکه به صورت خودجوش در میادین و مسیرهای اصلی که کاروان ارتش از آن عبور می‌کرد، گرد هم جمع شدند تا از ارتش قدردانی کنند.
 
در روستاهای غرب الحسکه نیز مردم روستاها جمع ‌شدند و با گل از ارتش سوریه استقبال کردند.