هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 آبان 1398 ساعت 12:40
شنبه 4 آبان 1398 12:33 ساعت
2019-10-26 12:40:52
شناسه خبر : 329161
دو هفته بعد از طوفان مرگبار «هاگیبیس» در این کشور، در شرق ژاپن بر اثر بارش شدید باران، حداقل ۱۰ نفر کشته و سه تن مفقود شده‌اند.
دو هفته بعد از طوفان مرگبار «هاگیبیس» در این کشور، در شرق ژاپن بر اثر بارش شدید باران، حداقل ۱۰ نفر کشته و سه تن مفقود شده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، بعد از طوفان هاگیبیس در ژاپن که طبق آخرین گزارش‌ها ۸۸ کشته بر جای گذاشته است، حالا بارش شدید باران و رانش زمین در شرق این کشور هم تلفات و خسارات بسیاری بر جای گذاشته است.
 
شبکه «ان‌اچ‌کی» خبر داد، ژاپن، بارش شدید باران و رانش زمین که روز جمعه (دیروز) مناطق شرق و شمال شرقی این کشور را در نوردید، تا امروز شنبه، ۱۰ کشته و سه مفقودی بر جای گذاشته است.
 
طبق این گزارش، ساکنان «چیبا» و «فوکوشیما» واقع در شرق و شمال شرقی ژاپن طی شش هفته اخیر، سه بار با بارش‌های شدید باران و طوفان مواجه شده‌اند.
 
طبق پیش‌بینی‌های اداره هواشناسی ژاپن، طوفان امروز شنبه از ژاپن خارج شده است اما صدها تن از ساکنان مناطق حادثه‌دیده، همچنان در پناه‌گاه‌ها مستقر هستند و برخی خطوط قطار و اتوبوس‌ در این کشور مسدود هستند.
 
از منطقه چیبا در ژاپن خبر می‌رسد که بالا آمدن آب و بسته شدن مسیرهای مواصلاتی سبب شده است که برق حدود ۴۷۰۰ منزل مسکونی همچنان قطع باشد.
 
«آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن امروز شنبه در یک جلسه اضطراری کابینه، شرایط در مناطق آسیب دیده و کمک‌های امدادی به آسیب‌دیدگان را بررسی کرده است.
 
بارش شدید باران در مناطق شرقی و شمال شرقی این کشور در شرایطی به وقوع پیوسته که ژاپن همچنان در شوک تلفات و خسارات گسترده طوفان ماه گذشته «هاگیبیس» است.
 
طبق گزارش شبکه ان‌اچ‌کی، تلفات طوفان هاگیبیس به حداقل ۸۸ کشته، بیش از ۳۰۰ زخمی و هفت مفقود افزایش یافته است.