هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 05:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 ساعت 14:27
چهارشنبه 1 آبان 1398 13:31 ساعت
2019-10-23 14:27:08
شناسه خبر : 329083
قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: در راستای تسهیل و افزایش خدمات رسانی به سهامداران، کد بورسی آنها از امروز(چهارشنبه) پیامک می شود.
قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: در راستای تسهیل و افزایش خدمات رسانی به سهامداران، کد بورسی آنها از امروز(چهارشنبه) پیامک می شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سعید رضوانی فرد گفت: بنا به درخواست سهامداران و جلوگیری از مراجعه مجدد آنها به دفاتر پیشخوان و شرکت های کارگزاری، شرایطی فراهم شده است که سهامداران بعد از سجامی شدن، کد بورسی خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.
 
وی با بیان اینکه تنها راه ورود به بازار سرمایه ثبت نام در سامانه سجام است،  اظهار داشت : در صورتی که شخص در شرکت های کارگزاری، دفاتر پیشخوان یا در آینده نزدیک در شعب بانک های منتخب احراز هویت شود، کد معاملاتی او در همان روز پیامک خواهد شد.
 
عضو هیات مدیره سمات در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام گفت : هم اکنون بیش از 2 میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند و ارائه خدمات این شرکت از روز 25 مهرماه امسال تنها برای افراد سجامی، امکان پذیر است.
 
به گزارش سنا، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
 
این سامانه، مسوولیت خودکار فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان بازار سرمایه را برعهده دارد. به این ترتیب، با راه‌اندازی این سامانه نه تنها شاهد تسهیل در گردآوری اطلاعات سهامداران هستیم، بلکه با تجمیع اطلاعات و سوابق معاملاتی، شفافیت بازار نیز با رشد قابل‌توجهی همراه شده است.