هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 03:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 ساعت 11:42
چهارشنبه 1 آبان 1398 11:34 ساعت
2019-10-23 11:42:38
شناسه خبر : 329056
دولت آمریکا به شرکت نفت چورون سه ماه دیگر برای فعالیت در ونزوئلا معافیت داد.
دولت آمریکا به شرکت نفت چورون سه ماه دیگر برای فعالیت در ونزوئلا معافیت داد.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از اویل پرایس، دولت آمریکا به شرکت نفت چورون سه ماه دیگر برای فعالیت در ونزوئلا معافیت داد.
 
 این معافیت جدید که باعث بحث های داغی در دولت ترامپ شده بود، تا 22 ژانویه اعتبار دارد. مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در بین طرفداران این معافیت بود و اعتقاد داشت در صورت سرنگونی دولت مادورو، حضور یک شرکت آمریکایی در ونزوئلا باعث بازسازی سریعتر صنعت نفت این کشور می‌شود.  جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از مخالفان این معافیت بود.
 
چورون به همراه شرکت نفت دولتی ونزوئلا از گردانندگان پروژه مشترک پتروبوسکان است و 39 درصد سهام آن را در اختیار دارد. تولید پتروبوسکان هم مانند سایر پروژه های مشترک نفت ونزوئلا پس از یک سری خاموشی ها در این کشور، متوقف شد. این شرکت در حال حاضر حدود 200 هزار بشکه در روز تولید دارد که سهم چورون از آن 34 هزار بشکه است.
 
 شرکت چورون از وزارت خزانه داری آمریکا درخواست تمدید معافیت از تحریم های ونزوئلا را کرده بود. تمدید معافیت برای شرکت نفت دولتی ونزوئلا هم خبر بسیار خوبی است. اگر شرکت چورون ونزوئلا را ترک می‌کرد، تاثیر مخربی بر کل تولید نفت این کشور داشت و باعث از دست رفتن تمام سرمایه های نفتی ونزوئلا می‌شد.
 
 یکی از تحلیل گران کاراکاس کاپیتال مارکت در ماه اوت ضمن نگرانی در مورد تمدید این معافیت گفت:« تقریباً نیمی از چاههای ونزوئلا توسط آمریکایی ها اداره می‌شود و اگر این در طی دو ماه به روی آنها بسته شود، ونزوئلا ضربه بدی خواهد خورد مگر اینکه روسیه و چین وارد شوند».
 
 در حال حاضر ونزوئلا حدود 600 هزار بشکه در روز نفت خام تولید می کند که سهم شرکت چورون در کل این مقدار یک سوم است.