هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 04:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 ساعت 11:17
چهارشنبه 1 آبان 1398 11:02 ساعت
2019-10-23 11:17:42
شناسه خبر : 329044
منابع خبری اعلام کردند که طالبان در نشست بین‌الافغانی به میزبانی چین شرکت خواهد کرد اما مخالفت خود را با حضور مقامات ارشد دولت افغانستان در این کنفرانس ابراز کرده است.
منابع خبری اعلام کردند که طالبان در نشست بین‌الافغانی به میزبانی چین شرکت خواهد کرد اما مخالفت خود را با حضور مقامات ارشد دولت افغانستان در این کنفرانس ابراز کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر تایید کرد که چین در تاریخ 28 و 29 اکتبر از نشست بین‌الافغانی میزبانی می‌کند.
 
شاهین به «دیلی تایمز» گفت: می‌توانم تایید کنم که نشست بین‌الافغانی به میزبانی پکن در تاریخ 28 و 29 اکتبر برگزار می‌شود و ما نیز در آن شرکت خواهیم کرد.
 
یک منبع به این روزنامه پاکستانی گفت که طالبان نسبت به حضور «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و نیز دیگر مقامات ارشد دولتی در نشست مسکو مخالفت کرده است.
 
طالبان تاکید کرده که مقامات پایین رتبه افغان در این نشست حاضر شوند.
 
شاهین همچنین در توئیتی نوشت که «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان شب گذشته با «دینگ شی جون» نماینده ویژه چین در امور افغانستان و پاکستان دیدار کرد و درباره کنفرانس بین‌الافغانی گفت‌وگو داشته است.
 
وی در رابطه با نشست پکن نیز گفت که این ادامه کنفرانس بین‌الافغانی در مسکو و دوحه خواهد بود و افراد بطور شخصی در آن حضور یافته و نظرات و دیدگاه‌های شخصی خود را بیان خواهند کرد.
 
دیلی تایمز افزود که مقامات در کابل در حال تشکیل هیئتی 25 نفره برای شرکت در نشست پکن و گفت‌وگو با طالبان است که در آن نمایندگان دولت نیز حضور دارند.
 
شاهین گفت که طالبان هم برای از سرگیری روند صلح و هم جنگ آماده است و این به آمریکایی‌ها بستگی دارد که کدام را انتخاب کنند.