هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 03:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 ساعت 10:54
چهارشنبه 1 آبان 1398 10:04 ساعت
2019-10-23 10:54:51
شناسه خبر : 329036
مقام‌های سابق و فعلی دولت آمریکا از کاخ سفید خواسته‌اند تا برای اتخاذ واکنش مناسب در برابر تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان، یک استراتژیست ارشد استخدام کند.
مقام‌های سابق و فعلی دولت آمریکا از کاخ سفید خواسته‌اند تا برای اتخاذ واکنش مناسب در برابر تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان، یک استراتژیست ارشد استخدام کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که ناامیدی متحدان سیاسی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به واکنش دولت به تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا به شدت رو به افزایش است، برخی مقام های سابق و فعلی دولت آمریکا از کاخ سفید خواسته‌اند تا یک استراتژیست ارشد جدید را به کار گیرد.
 
از زمانی که استفن بانون استراتژیست سابق کاخ سفید دو سال قبل مجبور به کناره گیری از این سمت شد، این پست در کاخ سفید خالی مانده است.
 
ترامپ تاکنون حاضر نشده است تا یک اتاق جنگ برای استیضاح تشکیل دهد. یک منبع آگاه در این باره گفت: ترامپ بر این باور است که تشکیل اتاق جنگ برای استیضاح نشانگر ضعف سیاسی وی خواهد بود.
 
بیشتر بخوانید
شهادت سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ/ امیدواری دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ
 
شاید میک مولوانی رئیس موقت کارکنان کاخ سفید یکی از گزینه های اصلی برای احراز این پست باشد ولی پس از اتفاقات اخیر که مشکلات سیاسی زیادی را برای ترامپ ایجاد کرده است، شانس مولوانی برای این پست کاهش یافته است.
 
پس از گاف های سیاسی مولوانی، متحدان سیاسی ترامپ از وی خواسته اند تا یک سیاستمدار باسابقه و کهنه کار را برای مدیریت و کنترل مسائل مربوط به تحقیقات استیضاح استخدام کند.
 
به اعتقاد مقام های سابق و فعلی دولت آمریکا، رسیدگی به پرونده تحقیقات استیضاح یک کار بسیار بزرگ است که ترامپ و رئیس کارکنان کاخ سفید به تنهایی قادر به انجام آن نخواهند بود.
 
از جمله افرادی که برای احراز این سمت نام آنها مطرح شده است می توان به تد کروز سناتور جمهوریخواه تگزاس، جف رو مدیر سابق کمپین انتخاباتی ترامپ و مایک دیویس اشاره کرد.
 
متحدان سیاسی ترامپ اذعان کرده اند که پر کردن این خلاء بزرگ در تیم سیاسی کاخ سفید بسیار مشکل و دشوار است.
 
این در شرایطی است که اظهارات ویلیام تیلور رئیس سفارت آمریکا در کی یف درباره پرونده جنجالی اوکراین موجب تقویت موضع دموکراتهای کنگره شده است.
 
تیلور به نمایندگان آمریکایی اطلاع داده است که به وی گفته شده که 400 میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین مشروط به این است که ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تحقیقات گسترده ای را درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش و دخالت در انتخابات 2016 میلادی انجام دهد.
 
اظهارات تیلور می تواند زبانه های آتش تحقیقات دموکراتها علیه ترامپ را شعله ورتر کند.
 
تیلور اظهار داشت: ساندلند به من گفت که ترامپ به او گفته است که از دولت اوکراین خواسته است تا علنا اعلام کند که تحقیقات درباره بایدن و دخالت در انتخابات 2016 را انجام خواهد داد.
 
تیلور افزود: دستور برای متوقف کردن کمک نظامی به اوکراین در ازای انجام تحقیقات درباره بایدن و پسرش، از سوی میک مولوانی رئیس کارکنان کاخ سفید بوده است.
 
یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.
 
دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده اند.