هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 11:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 ساعت 09:41
چهارشنبه 1 آبان 1398 09:06 ساعت
2019-10-23 09:41:23
شناسه خبر : 329019
«ویلیام تیلور» کاردار سفارت آمریکا در اوکراین علیه رئیس‌جمهور کشورش در ماجرای موسوم به «اوکراین‌گیت» شهادت داد.
«ویلیام تیلور» کاردار سفارت آمریکا در اوکراین علیه رئیس‌جمهور کشورش در ماجرای موسوم به «اوکراین‌گیت» شهادت داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پولیتیکو، کاردار سفارت آمریکا در اوکراین علیه رئیس‌جمهور کشورش در ماجرای موسوم به «اوکراین‌گیت» شهادت داد.
 
«ویلیام تیلور» روز سه‌شنبه در جلسه ای پشت درهای بسته در مجلس نمایندگان شهادت داد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تلاش فراوانی برای فشار به رئیس جمهوری اوکراین به منظور آغاز تحقیقات علیه رقبای انتخاباتی وی کرده است.
 
وی در این شهادت گفت که دونالد ترامپ کمک امنیتی به اوکراین را در گرو تحقیقات از کسب و کار «جو بایدن» یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا دانسته بود.
 
 تحقیقات اخیر برای استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان از ماجرای علنی شدن درخواست او از رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق درباره فعالیت‌های پسر «جوبایدن»، رقیب احتمالی او در انتخابات ریاست جمهوری آینده آغاز شد و افشای مشروط کردن کمک مالی دولت آمریکا به اوکراین در ازای انجام خواسته مورد نظر ترامپ به «رسوایی اوکراین» برای ترامپ مشهور شد.
 
مخالفان ترامپ او را به سوءاستفاده از قدرت متهم کردند و خواستار استیضاح او شده بودند، اگرچه در مقابل کاخ سفید طرح چنین استیضاحی را غیرقانونی عنوان کرد.
 
تا کنون ۲۲۸ نماینده دموکرات از استیضاح ترامپ حمایت کرده بودند، که حال روند استیضاح به حالت تعلیق درآمده است.