هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 18:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 22:58
سه شنبه 30 مهر 1398 22:44 ساعت
2019-10-22 22:58:17
شناسه خبر : 329007

یکی از انواع سیستمهای ذخیره سازی اسناد ادارای مورد نیاز دفاتر و مشاغل بخصوص صنایعی که بیشتر با کارهای کاغذی مثل سندسازی مستندات و پرونده هایی مهم غیر قابل از بین بردن یا تخریب سروکار دارند، بایگانی ریلی  است.

 

اگر صاحبان مشاغل در چنین دفاتر و مشاغلی از سیستم قفسه بایگانی ریلی استفاده نمایند، مطمئناً برای آنها فواید بسیاری خواهد داشت، چرا که در بعضی از دفاتر تعداد زیادی کاغذ چاپ نشده در اطراف محیط کار جمع گشته است، آنهم بدین دلیل که مدیران و کارمندان روشهای مناسب برای ذخیره سازی پرونده ها و اسناد را نمی دانند و به دلیل وجود چنین آشفتگی، فضای محیط کاری بسیار به هم ریخته و نامرتب به نظر می رسد. قفسه بندی ریلی گزینه ای بسیار مناسب نه تنها برای نظم دهی و مرتب سازی محیط بلکه به حفظ و نگهداری آنها نیز کمک می کند.

 

قفسه بایگانی ریلی  یک سیستم قفسه بندی متحرک است که در آن تعدادی قفسه در چندین طبقه تعبیه شده است. این نوع بایگانی به گونه ای ساخته شده است که به راحتی انواع مختلفی از بسته ها در آن جای بگیرد و بدین ترتیب با استفاده از سیستم قفسه بایگانی ریلی می توان تا ۸۰ درصد در استفاده از فضا ی محیط کار صرفه جویی کرد.

 

قطعاً بایگانی ریلی که برای چنین مکان هایی معرفی می شود، یکی از بهترین وسایل ذخیره سازی قلمداد می شود، آنهم بدین دلیل که این محصول می تواند به طور سیستماتیک اسناد اداری شما را سازماندهی کرده و دسترسی شما را به آنها آسان تر کند.

 

همچنین شما می توانید برای سیستماتیک کردن و نظم دهی بر اموال و دارایی های شرکت و راحتتر نمودن دسترسی به آنها در کمد های بایگانی ریلی خود، از برچسب اموال استفاده نمائید. برچسب های اموال ابزاری ارزشمند برای نظارت بر موجودی، ردیابی دارایی های شرکت، جلوگیری از سرقت و ساده سازی مراحل هستند. بدین صورت با استفاده از برچسب های اموال امور اداری و کاری مدیر، بهره وری کارکنان از محیط و بهبود سطح خدمات به مشتری، بسیار کارآمدتر  و سیستماتیک گردد.

 

لازم است بدانید انواع مختلفی از برچسب های اموال وجود دارد که هر یک از آنها نیاز خاصی را برای امر بخصوصی برآورده می کنند. بدین جهت با توجه به نیازهای شما، بسته به محیط و نوع محصول و کالای مد نظر، نوع مناسب برچسب برای شما استفاده می شود، این برچسب ها می تواند برای مواردی ساده یا بخصوص من جمله قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یا قرار گرفتن در فضای باز و در برابر شرایط سخت آب و هوایی، همچنین صدمه نزدن  و حفظ ارزش کالای مورد نیاز و حتی برطرف نمودن نیاز به اسکن دوربرد، بکار آیند.

 

امروزه خدمات مشتری اغلب یکی از چالش برانگیزترین جنبه های ادارۀ یک تجارت است. در نتیجه، موفق ترین شرکتها روی یک سیستم مطمئن و ایمن سرمایه گذاری می­کنند که به آنها اجازه می­دهد تا پرس و جوها و اقدامات مشتری را با کارایی و آسانی بیشتری مدیریت کنند. این جایی است که کیوسک صفحه نمایش لمسی می تواند کمک کند.

 

روش دیگر برای ردگیری اسناد داخل کمد بایگانی ریلی، استفاده از کیوسک های لمسی است تا از طریق جستجو در این کیوسک ها محل آرشیو پرونده در بایگانی نشان داده شود. دکه­های صفحه لمسی از ابتکاری ترین تحولاتی است که شیوۀ ارائه خدمات بهتر به مردم را تغییر داده است. کیوسک لمسی ، غرفه ای مستقل است که معمولاً برای اهداف تجاری در مناطق پر ترافیک قرار می گیرد. کیوسک صفحه لمسی اساساً یک دستگاه ورودی است که در یک طراحی مخصوص قرار دارد که از طریق لمس بدنی بر روی صفحه لمسی کار می کند. انگشت شخص در صفحه نمایش کیوسک تمام عملکردهایی را که یک اشاره گر ماوس باید انجام می دهد، انجام می دهد. با لمس صفحه نمایش، کاربران می­توانند عملکردهای مختلفی را انجام دهند. استفاده از این کیوسک­ها لمسی بسیار آسان تر از کیوسک های نسل قبل خود است. همچنین تعداد دستوریهایی که می توان با کیوسک های لمسی ثبت کرد بسیار بیشتر است. همین قابلیت آنها را برای خدمات سلف سرویس نیز ایده آل می­کند و این می­تواند به افزایش بهره­وری و صرفه­جویی در وقت زیادی کمک کند. کیوسک­های صفحه لمسی مدرن برای برقراری ارتباط بین کاربران و مشاغل خود به نرم­افزار برش لبه و یک مانیتور صفحه نمایش لمسی پیشرفته یا رایانه لوحی متکی هستند. از این طریق ارسال و دریافت اطلاعات در زمان واقعی آسانتر است. این محصول به طور معمول اطلاعات و برنامه های کاربردی در مورد آموزش، تجارت، سرگرمی و موضوعات دیگر را ارائه می­دهد. دکه­های صفحه لمسی به دلیل تعداد مزایایی که ارائه می­دهند بسیار محبوب هستند.