هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 بهمن 1398
ساعت 08:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 مهر 1398 ساعت 11:10
دوشنبه 29 مهر 1398 10:16 ساعت
2019-10-21 11:10:50
شناسه خبر : 328914
یک رسانه انگلیسی اعلام کرد اتحادیه اروپا احتمالا برگزیت را تا فوریه ۲۰۲۰ به تاخیر خواهد انداخت.
یک رسانه انگلیسی اعلام کرد اتحادیه اروپا احتمالا برگزیت را تا فوریه ۲۰۲۰ به تاخیر خواهد انداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، ساندی تایمز گزارش داده است که اتحادیه اروپا مهلت قانونی برگزیت را تا فوریه 2020 به تاخیر خواهد انداخت، اگر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نتواند توافق حاصل شده بر سر برگزیت را به تصویب پارلمان برساند.
 
دیپلمات‌های اروپایی و مقام های رسمی گفته‌اند که گزینه های تمدید مهلت برگزیت بستگی به تحولات بعدی در لندن خواهد داشت و می تواند از یک ماه تا پایان نوامبر یا حتی شش ماه آینده باشد.
 
"مت هانکوک" وزیر بهداشت انگلیس در اظهاراتی گفت: در شرایط کنونی هیچ دلیلی برای به تاخیر انداختن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود ندارد و 31 اکتبر از این اتحادیه خارج خواهیم شد.
 
وی در ادامه افزود: وزارت بهداشت انگلیس برای برگزیت بدون توافق احتمالی آماده شده است و برای تامین 12 هزار قلم دارو آمادگی کامل دارد.
 
دولت انگلیس: برگزیت 31 اکتبر اتفاق خواهد افتاد
 
به گزارش رویترز، دولت انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد: علی رغم آنکه بوریس جانسون نخست وزیر نامه‌ای را به اجبار پارلمان مبنی بر درخواست تعویق برگزیت برای اتحادیه اروپا ارسال کرده است، ولی بریتانیا روز 31 اکتبر از این اتحادیه خارج خواهد شد.
 
جانسون اخیرا نامه بدون امضایی را برای رهبران اتحادیه اروپا ارسال کرده است که در آن خواستار تعویق مهلت قانونی برگزیت شده است.
 
نمایندگان پارلمان انگلیس روز شنبه متممی را به تصویب رساندند که به موجب آن دولت این کشور باید طی نامه‌ای رسمی به اتحادیه اروپا خواستار به تعویق افتادن برگزیت تا روز 31 ژانویه (10 دی‌ماه) شود.
 
در حالی که بوریس جانسون بارها تأکید کرده است که تحت هر شرایطی تا روز 31 اکتبر (9 آبان) کشورش را از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد، پارلمان انگلیس در جلسه‌‌ای تاریخی (نخستین جلسه‌ای که در 37 سال اخیر در روز شنبه برگزار می‌شود) با 322 رأی موافق در برابر 306 رأی مخالف، متمم پیشنهادی «اولیور لتوین» که به متمم لتوین شهرت یافته است را تصوب کرد تا دولت بوریس جانسون با مانع تازه‌ای برای نهایی کردن برگزیت مواجه شود.
 
مایکل گووه وزیر کابینه انگلیس که مسئول آماده کردن مقدمات مربوط به برگزیت بدون توافق است، گفت: برگزیت 31 اکتبر اتفاق خواهد افتاد.
 
وی در ادامه افزود: می خواهیم 31 اکتبر خارج شویم، ابزارها و توانایی لازم برای انجام این کار را داریم.