هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 28 مهر 1398 ساعت 11:34 2019-10-20 11:34:08
شناسه خبر : 328894
فرمانده حشدالشعبی عراق امسال با بازدید از موکب نائب‌الشهید در حماسه عظیم راهپیمایی اربعین چند خطی را به یادگار نوشته است.
فرمانده حشدالشعبی عراق امسال با بازدید از موکب نائب‌الشهید در حماسه عظیم راهپیمایی اربعین چند خطی را به یادگار نوشته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، ابومهدی مهندس، فرمانده حشدالشعبی عراق(بسیج مردمی عراق)، امسال با بازدید از موکب نائب‌الشهید در حماسه عظیم راهپیمایی اربعین چند خطی را به یادگار در میان دفتر دلنوشته‌های نائب‌الشهید نگاشته که به این شرح است:
 
بسم رب الشهداء و الصدیقین
 
موکب نائب‌الشهید را زیارت کردم. ایده آن زیارت امام حسین(برترین سلام و درود بر ایشان) به نیابت از شهداء است. شهدایی از جمهوری اسلامی، عراق، لبنان، افغانستان، یمن و بحرین و در تمام دنیایی که مستضعفین حضور دارند. این اندیشه‌ای بسیار زیبا و آموزنده است و باعث ارتباط یافتن زائران و شهداست. خداوند به شما توفیق دهد. امیدواریم به زودی همکاری‌های نزدیکی بین این موسسه(کانون همبستگی فرزندان شاهد) و هیئت حشدالشعبی ایجاد شود.‌ ان شاء الله
 
17 صفر1441
 
ابومهدی المهندس
 
طرح نائب الشهید , بسیج مردمی عراق |حشد الشعبی , اربعین حسینی| راهپیمایی اربعین , جبهه مقاومت اسلامی , مدافعان حرم , 
 
 
طرح نائب‌الشهید در پیاده‌روی اربعین در سال 1395 به‌صورت آزمایشی و با توزیع حدود 350 هزار کارت نیابت شهدای ایرانی و حشد الشعبی به‌صورت موفقیت‌آمیز و با استقبال چشمگیر زوار اربعین حسینی اجرا شد و در سال 1396 و 1397 و امسال نیز این طرح به‌صورت رسمی و در ابعاد بسیار وسیع‌تر در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.
 
در این طرح هر زائر به نیابت از یک شهید در این راهپیمایی عظیم شرکت می‌کند و ضمن گرامیداشت یاد آن شهید والامقام، ثواب این زیارت را با او شریک می‌شود. بیش از 250 خادم در عراق و 100 خادم در خروجی‌های مرزی به زائران در خصوص طرح نایب‌الشهید خدمت‌رسانی می‌کنند.
 
پیام موکب‌های نائب‌الشهید به زوار پیاده‌روی اربعین حسینی، پیامی سیاسی و انقلابی در جهت تقویت جبهه مقاومت است که با استفاده از نمادهایی از جمله تصاویر شهدای شاخص کشورهای اسلامی، قرار دادن پرچم‌ گروه‌های مقاومت و استفاده از خدام کشورهای مختلف برای معرفی طرح انجام می‌شود.