هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 اسفند 1398
ساعت 06:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 28 مهر 1398 ساعت 10:37
يكشنبه 28 مهر 1398 10:26 ساعت
2019-10-20 10:37:03
شناسه خبر : 328876
گروه طالبان با محکوم کردن حمله به نمازگزاران در ننگرهار گفت: این حمله توسط داعش صورت گرفته که از حامیان داخلی و خارجی برخوردار است، این پدیده عربی بوده و برای ایجاد فتنه به افغانستان آورده شده است.
گروه طالبان با محکوم کردن حمله به نمازگزاران در ننگرهار گفت: این حمله توسط داعش صورت گرفته که از حامیان داخلی و خارجی برخوردار است، این پدیده عربی بوده و برای ایجاد فتنه به افغانستان آورده شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل ازتسنیم، طالبان با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله روز جمعه به نمازگزاران در شهرستان «هسکه مینه» ولایت «ننگرهار» داعش را مسئول این حمله دانست.
 
براساس گزارش‌ها در این انفجارها سقف مسجد روستا فرو ریخت و 72 نمازگزار نیز کشته شدند.
 
طالبان افزود که داعش توسط گروه‌های مشخص خارجی و داخلی و برای دنبال کردن اهداف خاص به افغانستان آورده شده، پرورش داده شده و تامین می‌شود تا با گرم کردن آتش جنگ و کشتار آمریکا بهانه‌ای برای تداوم اِشغال پیدا کند.
 
در ادامه این بیانیه تصریح شده که داعش پدیده‌ای افغانستانی نیست و بسیار دورتر از خاک افغانستان در کشورهای عربی ظهور کرد و نیروهای خارجی و حکومت وحدت ملی این "فتنه" را به این کشور آوردند.
 
طالبان ادامه داد که داعش گروهی "خونخوار" است که با حمایت و همکاری نیروهای خارجی و شورای امنیت ملی افغانستان به این کشور منتقل شده، از اینرو طالبان به عنوان وظیفه خود برای محو این گروه تلاش می‌کند.
 
بیانیه با اشاره به نجات داعش از محاصره طالبان توسط بالگردهای دولتی افغانستان نیز می‌افزاید که مقامات دولت بویژه «فضل هادی مسلمیار» رئیس سنا با داعش کمک و همکاری می‌کند و برای آن‌ها سلاح می‌رساند.
 
گفتنی است که سال گذشته طالبان عملیات گسترده‌ای را برای پاکسازی شمال افغانستان از وجود داعش آغاز کرد که در نتیجه آن ده‌ها داعشی کشته و شمار بسیاری از آنها نیز به اسارت طالبان درآمدند اما «مولوی حبیب‌الرحمان» سرکرده داعش همراه با 200 نفر از جنگجویان خود که در محاصره طالبان قرار داشت به دولت افغانستان تسلیم شد.
 
در نتیجه نیز بالگردهای دولتی نیز به کمک این گروه تروریستی شتافته و جنگجویان داعشی را از محاصره طالبان نجات دادند و به مهانخانه ریاست امنیت ملی در جوزجان منتقل کردند.
 
با این وجود و پس از گذشت بیش از یک سال از این موضوع، جنگجویان گروه تروریستی داعش همچنان در بازداشت ریاست امنیت ملی افغانستان بسر می‌برند و برای محاکمه به نهادهای قضایی این کشور تحویل نشده‌اند.