هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 دى 1398
ساعت 07:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 28 مهر 1398 ساعت 10:00 2019-10-20 10:00:16
شناسه خبر : 328858
یکی از احزاب مسیحی لبنان در سومین روز از اعتراضها علیه افزایش مالیات و فساد در ارکان حکومتی لبنان، جدایی خود را از دولت ائتلافی این کشور اعلام کرد.
یکی از احزاب مسیحی لبنان در سومین روز از اعتراضها علیه افزایش مالیات و فساد در ارکان حکومتی لبنان، جدایی خود را از دولت ائتلافی این کشور اعلام کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از الجزیره، روز شنبه معترضان در لبنان با طرح شکایاتی خواستار تغییر و تحولی فراگیر در نظام سیاسی لبنان شدند.
 
در همین راستا، یکی از احزاب مسیحی لبنان موسوم به حزب «نیروهای لبنانی»- که از متحدان سنتی «سعدحریری» نخست وزیر لبنان بشمار می رود-  اعلام کرد که از دولت ائتلافی این کشور خارج می شود.
 
در پی اعلام این کناره گیری، چهارتن از وزرای حزب مذکور از سمت خود در کابینه ائتلافی سعد حریری استعفا دادند.
 
در همین ارتباط، «سمیر  جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی اظهار داشت: «ما متقاعد شدیم که دولت در برداشتن گامهای ضروری جهت برون رفت از این موقعیت ناتوان است».
 
این در حالی است که سعد حریری به کابینه ائتلافی خود تا شامگاه دوشنبه مهلت داده است که طرح اصلاحات را با هدف کمک به وضعیت مالی نامساعد دولت و تضمین دریافت کمکهای اقتصادی از اهداکنندگان ارائه نماید.
 
«کامیل ابوسلیمان» وزیر کار مستعفی دولت لبنان مدت کوتاهی پس از  اعلام کناره گیری خود به خبرگزاری الجزیره گفت که اعضای این حزب «اعتقاد خود را به توانایی دولت برای اِعمال تغییر و رفع مشکل از دست داده اند».
 
گفتنی است که از ابتدای روز شنبه معترضان در مرکز شهر بیروت با سردادن شعارهایی که از رنج و تألم ناشی از تدابیر ریاضتی دولت و زیرساختهای ضعیف در لبنان حکایت داشت، خواهان اعمال تغییر و تحولی فراگیر در نظام سیاسی لبنان شدند.