هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 25 مهر 1398 ساعت 11:03 2019-10-17 11:03:40
شناسه خبر : 328825
رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: دولت بزرگترین بدهکار به این سازمان است و جا دارد دکتر روحانی بدهی تأمین اجتماعی به دانشگاه ها راتهاتر و بدهی دولت را نیز پرداخت کند.
رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: دولت بزرگترین بدهکار به این سازمان است و جا دارد دکتر روحانی بدهی تأمین اجتماعی به دانشگاه ها راتهاتر و بدهی دولت را نیز پرداخت کند.
 
علی اصغر بیات به صحبت هایی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران مبنی بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی ۹۵۰ میلیارد تومان به دانشگاه ها بدهکار است و در حضور رئیس جمهور مطرح کرده اشاره کرد و گفت: اتفاقا رئیس دانشگاه علوم پزشکی جای مناسبی را برای مطرح کردن بدهی تأمین اجتماعی به دانشگاه ها انتخاب کرده بود، چرا که دولت نیز ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است.
 
وی ادامه داد: جا دارد که دکتر روحانی بدهی تأمین اجتماعی به دانشگاه ها را تهاتر و همچنین بخشی از بدهی خود به سازمان را نیز پرداخت کند.
 
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تاکنون اراده ای برای پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی وجود نداشته است، گفت: وزارت بهداشت که از بدنه دولت است، نهایت بدهی سازمان تامین اجتماعی به این وزارتخانه بین ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان است و حالا که موضوع طلب دانشگاهها از تامین اجتماعی در حضوررئیس جمهور مطرح شده بهتر است که از محل طلب سازمان تأمین اجتماعی، بدهی این وزارتخانه را تهاتر کند .
 
وی ادامه داد: همچنین دکتر روحانی مابقی طلب تأمین اجتماعی را نیز پرداخت کند به این دلیل که تأمین اجتماعی برای هزینه های جاری خود هر ماهه حدود هزار میلیارد تومان با کسری اعتبار مواجه است.
 
بیات با تاکید بر اینکه دولت بزرگترین بدهکار سازمان تأمین اجتماعی است اظهار داشت: سازمان برای تامین هزینه های جاری وهمچنین پرداخت حقوق بازنشستگان که ماهانه ۶ هزار میلیارد تومان است باید از بانک وام با بهره ۳۵ درصد بگیرد.
 
وی افزود: آقای رئیس جمهور به شرایط سازمان و بدهی دولت به تأمین اجتماعی واقف است، بنابراین مطرح کردن میزان بدهی سازمان به دانشگاهها هم جای خوبی و هم در جمع خوبی عنوان شده است و امیدواریم این موضوع راهگشایی برای مشکلات تأمین اجتماعی باشد.
 
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی درمورد پرداخت ۵۰ هزار میلیارد از طلب این سازمان نیز گفت: در بودجه سنواتی سال ۹۷  دولت براساس برنامه ششم توسعه قرار بود ۵۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی پرداخت کند و موکلف شده سالانه ۱۰ درصد از بدهی را پرداخت کند و براین اساس تا پایان برنامه ششم هیچ بدهی به سازمان نداشته باشد اما متاسفانه از این مبلغ فقط ۵ هزار میلیارد تومان تحقق پیدا کرد.
 
بیات ادامه داد: همچنین در سال ۹۸ نیز در بودجه سنواتی دولت قرار بود ۵۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی پرداخت شود اما باگذشت ۷ ماه از سال هنوز دولت ریالی پرداخت نکرده است، به همین دلیل از رئیس دانشگاه می خواهیم از محل طلب تأمین اجتماعی، طلب خود را از دولت بگیرد و مازاد آن را نیز به تأمین اجتماعی بدهد.
 
منبع:مهر