هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 22 بهمن 1398
ساعت 02:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 24 مهر 1398 ساعت 14:40
چهارشنبه 24 مهر 1398 14:39 ساعت
2019-10-16 14:40:52
شناسه خبر : 328788
فوق دکتری روانشناسی سلامت گفت: پژوهش‌ها نشان می‌دهد، زن و شوهرهایی که در زندگی واقعی خوشبخت هستند، تمایل کمتری به خوشبختی نمایی در فضای مجازی دارند.
فوق دکتری روانشناسی سلامت گفت: پژوهش‌ها نشان می‌دهد، زن و شوهرهایی که در زندگی واقعی خوشبخت هستند، تمایل کمتری به خوشبختی نمایی در فضای مجازی دارند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معصومه حاتمی، فوق دکتری روانشناسی سلامت و مدرس دانشگاه در بیست و نهمین جلسه از سلسله نشست‌های نقد و اندیشه با موضوع «نمایش خوشبختی در فضای مجازی» دلایل و آسیب‎ها»، گفت: همه آدم‌ها دوست دارند مورد تایید باشند و امروز دنیای مجازی سرعت تایید این موضوع افزایش داده است.
 
وی با اشاره به اینکه وقتی افراد برای جلب توجه و گرفتن تایید به فضای مجازی روی می‌آورند، یعنی دچار بحران بلوغ هویتی هستند، افزود: نمی‌شود جاذبه‌های محیط را حذف کرد و برای دستیابی به ابزارها و شبکه‌های اجتماعی محدودیت ایجاد کرد، تنها باید معایب و آسیب‌های درگیر شدن به دنیای مجازی را تشریح کرد تا افراد به انتخاب دست بزنند. 
 
این مدرس دانشگاه ادامه داد: یکی از بزرگترین ایرادات فضای مجازی این است که افراد را از خویشتن نواز به دیگر نواز تبدیل کرده است و اگر دیگر نوازی صورت نگیرد، روان افراد آسیب می‌بیند.
 
حاتمی با بیان اینکه نمایش خوشبختی اصلا خطا نیست اما اقرار در نمایش خوشبختی خطاست، بیان کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد، زن و شوهرهایی که در زندگی واقعی خوشبخت هستند؛ تمایل کمتری به خوشبختی نمایی در فضای مجازی دارند، چون دو طرف در دنیای واقعی تاییدهای مورد نیاز را گرفته‌اند.