هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 2 اسفند 1398
ساعت 15:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 مهر 1398 ساعت 15:08
سه شنبه 23 مهر 1398 14:32 ساعت
2019-10-15 15:08:33
شناسه خبر : 328717
فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان گفت: صیادان غیرمجاز ‌دریای خزر در محدوده استان گلستان توسط نیروهای یگان حفاظت شیلات دستگیر شدند.
فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان گفت: صیادان غیرمجاز ‌دریای خزر در محدوده استان گلستان توسط نیروهای یگان حفاظت شیلات دستگیر شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سرهنگ پاسدار غلامرضا شفائی‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این عملیات که روبروی چالاشت انجام شد یک دستگاه قایق موتوری، پارو و 9 کیلوگرم ماهی فلسدار  از نوع کپور ریز کشف شد و به پایگاه آشوراده انتقال یافت.
 
وی گفت: در ادامه این گشت‌زنی‌ها در منطقه بین خواجه نفس تا چالاشت تعداد 310 رشته دام فلسدار، ماهی استخوانی از نوع کفال ریز و تعداد 9 شاخه لنگر بلاصاحب جمع‌آوری و به پایگاه آشوراده انقال یافت.
 
وی تصریح کرد: متهم این عملیات به همراه آلات و ادوات کشف شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن معرفی شد.
 
فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان در ادامه بیان داشت: همچنین در راستای اجرای ماده 26 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (ماهیان خاویاری و خاویار) یک مرحله گشت‌زنی مشترک با حضور ماموران این یگان و پلیس آگاهی گرگان از بازار ماهی فروشان این شهرستان انجام شد که در این عملیات مقدار 6  قطعه ماهی غضروفی کشف شد.
 
وی افزود: در این عملیات 2 متهم شناسایی و دستگیر شده و توسط پلیس آگاهی برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان معرفی شدند.
 
سرهنگ شفائی‌زاده اظهار داشت: هر ساله در فصل صید، شاهد فعالیت دوچند ان صیادان غیرمجاز در دریا هستیم که نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان با همکاری دیگر ارگان‌های نظارتی از جمله پلیس آگاهی، در راستای حفاظت و جلوگیری از آسیب به ذخایر دریای خزر با اجرای عملیات‌هایی مانع فعالیت صیادان غیرمجاز در آب‌های استان می‌شوند.