هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 12 تير 1399
ساعت 10:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 مهر 1398 ساعت 14:04
دوشنبه 22 مهر 1398 13:41 ساعت
2019-10-14 14:04:26
شناسه خبر : 328656
با سابقه ترین امام جمعه کشور با اشاره به اهمیت ایجاد شرایط برای زیارت همه عاشقان سیدالشهدا(ع) در ایام اربعین از زوار خواست، مدت حضور در عتبات عالیات را به ۲ الی ۳ روز کاهش دهند.
 با سابقه ترین امام جمعه کشور با اشاره به اهمیت ایجاد شرایط برای زیارت همه عاشقان سیدالشهدا(ع) در ایام اربعین از زوار خواست، مدت حضور در عتبات عالیات را به ۲ الی ۳ روز کاهش دهند.
 
آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی ضمن توصیه به زائران اربعین حسینی برای کوتاه کردن زیارت اظهار داشت: با توجه به این که می بایست، شرایط برای شرایط دیگر زوار فراهم شود، مناسب است، تا زائران مدت حضور خود در جوار عتبات عالیات را به ۲ الی ۳ روز کاهش دهند.
 
وی گفت: در طول تاریخ، علمای شیعه در هدایت و ترغیب شیفتگان حسینی به این پیاده روی و زیارت نقش اساسی داشته اند و از سویی ایجاد شرایط برای حضور هرچه بیشتر زوار در این مراسم پر اهمیت است، که کوتاه کردن زیارت و اقامت کوتاه در عتبات عالیات در واقع به نوعی ایجاد فضا و شرایط برای حضور دیگر عاشقان بوده و ایجاد شرایط برای حضور دیگران در این راهپیمایی و زیارت مورد تاکید علما بوده و است.
 
با سابقه ترین امام جمعه کشور با اشاره به حضور میلیونی زوار اربعین در عراق و شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی گفت: می توان آیین های زیارت را خارج از حرم نیز به جا آورد، تا از ازدحام در حرم های مطهر کاسته شود.
 
وی همچنین فراهم نبودن زیرساخت ها در کشور عراق را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به شرایط روز و ازدحام جمعیت و اهمیت ایجاد شرایط برای دیگر زائران، کوتاه کردن زیارت توصیه می شود.
 
نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اضافه کرد: بحمدالله راهپیمایی امسال اربعین علی رغم کارشکنی ها و توطئه های دشمنان بسیار باشکوه در حال برگزاری است و این امر نشان از ارادت شیعیان و آزادیخواهان جهان به سید الشهدا(ع) و اهل بیت علیهم السلام دارد.
 
منبع:مهر