98/7/22 - 13:37 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 328646
اتفاق رخ داده در فدراسیون ورزش‌های همگانی از شیوه جدید مدیریت در وزارت ورزش و جوانان رونمایی کرد.
اتفاق رخ داده در فدراسیون ورزش‌های همگانی از شیوه جدید مدیریت در وزارت ورزش و جوانان رونمایی کرد.
 
روز گذشته مسعود سلطانی فر وزیر ورزش احمد گواری به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب شده است. در بخشی از این حکم آمده است: «انتظار دارم طبق مقررات و با هماهنگی معاونت فرهنگی و دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها نسبت به برگزاری مجمع عمومی و انتخابات ریاست فدراسیون اقدام کنید.
 
گواری در حالی امروز (21 مهر 98) به عنوان سرپرست جدید فدراسیون ورزش همگانی منصوب شد که افشین ملایی روز 19 فروردین سال جاری یعنی حدود 6 ماه پیش سرپرست این فدراسیون شده بود. در بخشی از حکم سلطانی‌فر برای ملایی آمده بود: «شایسته است ضمن انجام امور جاری فدراسیون، با هماهنگی معاونت‌های «توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای» و «امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی» نسبت به برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون در موعد مقرر اقدام‌نمایید.
 
موضوع رخ داده در فدراسیون همگانی می‌تواند یک دلیل مشخص داشته باشد و آن هم حضور ملایی در انتخابات فدراسیون همگانی است. انتخاب سرپرست بعد از سرپرست در شرایطی است که وزیر ورزش و جوانان در نیمه بهمن ماه 1395 گفته بود: چیزی که برای من خیلی عجیب است و به‌نظرم آفت فدراسیون‌ها و ورزش است، سرپرستی اداره شدن فدراسیون‌هاست. سرپرستی اداره شدن را از هر زاویه نگاه کنیم، قابل نقد است. فردی که سرپرست است، چون می‌داند موقتی است، اصلاً نمی‌تواند برنامه‌ریزی بلندمدتی داشته باشد؛ در نتیجه دنبال تأمین منابع مالی نمی‌رود، ضمن اینکه ممکن است یک‌سری ولخرجی‌ها داشته باشد. با تعیین سرپرست، حتی به‌مدت سه ماه، به روال جاری فدراسیون‌ها لطمه می‌‌زنیم.
 
منبع:کیهان