هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 15:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 مهر 1398 ساعت 15:01
يكشنبه 21 مهر 1398 14:54 ساعت
2019-10-13 15:01:35
شناسه خبر : 328604
یک رسانه عرب زبان با اشاره به سفر رئیس جمهور روسیه به عربستان که پس از گذشت ۱۲ سال انجام می‌شود به واکاوی آن پرداخت.
یک رسانه عرب زبان با اشاره به سفر رئیس جمهور روسیه به عربستان که پس از گذشت ۱۲ سال انجام می‌شود به واکاوی آن پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، الجزیره در گزارشی درباره سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به عربستان آورده است: پوتین فردا دوشنبه به ریاض سفر می کند و این سفر که تا روز سه شنبه است اولین سفر از ۱۲ سال قبل در میان تنش های فزاینده منطقه ای است.
 
الجزیره گزارش داد: پوتین در جریان این سفر با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار می کند تا توافقاتی را به امضا برساند و به همکاری دو کشور در زمینه های انرژی، کشاورزی، صنعتی و همکاری نظامی بپردازد.
 
این رسانه عرب زبان می نویسد: برخی منابع در ریاض اعلام کردند که پادشاه عربستان و رئیس جمهور روسیه درباره همکاری میان دو کشور در همه زمینه ها بحث خواهند کرد و موضوعات مهم بین المللی مورد رایزنی قرار خواهد گرفت و اوضاع خاورمیانه کانون اصلی گفتگوها خواهد بود به ویژه اوضاع سوریه، خلیج فارس و یمن و نیز فلسطین.
 
الجزیره اعلام کرد: یوری اوشاکوف معاون پوتین در اظهاراتی گفت که ۳۰ سند آماده شده است که از جمله آنها سند توافقات تجاری و اقتصادی است تا در جریان سفر پوتین به عربستان به امضا برسد. 
 
این رسانه در پایان نوشت: شایان ذکر است که آخرین دیداری که رئیس جمهور روسیه به عربستان داشت در فوریه ۲۰۰۷ بود و ملک سلمان در سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کرده بود.