هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 02:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 مهر 1398 ساعت 14:58
يكشنبه 21 مهر 1398 14:54 ساعت
2019-10-13 14:58:32
شناسه خبر : 328601
برخی منابع از محدودیت های جدیدی که ولیعهد سعودی علیه برخی از شاهزادگان و بازرگانان و تاجران سعودی اعمال کرده است، پرده برداشتند.
برخی منابع از محدودیت های جدیدی که ولیعهد سعودی علیه برخی از شاهزادگان و بازرگانان و تاجران سعودی اعمال کرده است، پرده برداشتند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از الجزیره، برخی منابع از محدودیت های جدیدی که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی علیه برخی از شاهزادگان و بازرگانان و تاجران سعودی اعمال کرده است، پرده برداشتند.
 
بر اساس گزارش الجزیره؛ شبکه های اجتماعی اسنادی منتشر کردند که حاکی از سلسله محدودیت های جدید بر تعدادی از شاهزادگان و بازرگانان سعودی است و این گواه اقدامات سرکوبگرانه جدید علیه بازرگانان و تاجران سعودی است.
 
طبق اطلاعاتی که ایگور اینواریوف روزنامه نگاری روسی به آن استناد کرده است و در حساب کاربری به نام دیپلماسی قدیم که زوایای پنهان سیاست داخلی عربستان را می داند، است؛ حکایت از این دارد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بر دارایی های شیخ عجلان بن عبد العزیز العجلان چنگ انداخته است. وی قطعه زمینی که در شمال ریاض متعلق به عجلان است، به تملک خود درآورده است.
 
همچنین دارایی شرکت متعلق به حمد بن سعیدان بازرگان سعودی به فروش گذاشته شده است.
 
حساب کاربری دیپلماسی قدیم همچنین از تدابیر سخت گیرانه ای که ولیعهد سعودی بر نمایندگان نخبگانی که با خاندان حاکم ارتباط مستقیم دارند، اعمال کرده است مشابه آنچه در سال ۲۰۱۷ رخ داد، پرده برداشته است.
 
الجزیره گزارش داد: ناظران امور این اقدامات را گواه ادامه و از سرگیری تحرکاتی می دانند که بن سلمان دو سال قبل انجام داد و طی آن شماری زیادی را در هتل ریتز کارلتون به اتهام موضوعات اقتصادی حبس کرد و ثروت زیادی از این طریق به ولیعهد سعودی رسید.