هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 مهر 1398 ساعت 10:53
يكشنبه 21 مهر 1398 10:40 ساعت
2019-10-13 10:53:04
شناسه خبر : 328572
استاندار نجف اشرف با بیان اینکه ‌آغوش‌ عراقی‌ها ‌به روی زائران ایرانی باز است، گفت: از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم.
 استاندار نجف اشرف با بیان اینکه ‌آغوش‌ عراقی‌ها ‌به روی زائران ایرانی باز است، گفت: از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، لوی الیاسری در حاشیه بازدید از موکب حضرت مسلم ابن عقیل(ع) شهرستان ورامین در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورامین مستقر در نجف اشرف اظهار داشت: دلیل این سفره‌هایی که در نقاط مختلف از جنوب تا شمال، از شرق تا غرب عراق گسترده می‌شود به عشق امام حسین(ع) است.
 
وی افزود: این خدمت‌رسانی که توسط زن‌ها، مردها، بزرگ و کوچک در حال انجام است به عشق امام حسین(ع) در اربعین حسینی است.
 
استاندار نجف اشرف بیان کرد: رژیم سابق عراق سال‌ها بود که با دشمنی علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگوار ایران و همچنین طراحی جنگ هشت ساله طلم‌های بسیاری علیه ملت ایران داشت که همه آن‌ها، نقشه  جداگانه‌ای از ملت عراق بود که به خواست خدا این نقشه از بین رفت.
 
الیاسری ادامه داد: امروز دو ملت ایران و عراق در کنار یکدیگر یکدیگر قرار داشته و در حال عزاداری برای سیدالشهدا(ع) هستند و باید بگوییم که امام حسین(ع) همه ما را جمع خواهد کرد.
 
وی سپس با اشاره به سخاوت و کرم مردم ایران و عراق تصریح کرد: از نظر مواد غذایی و همچنین پذیرایی و خدمت به زائران امام حسین(ع)اقدامات مختلفی در همه موکب‌ها در نقاط مختلف انجام شده که زائران به هیچ عنوان احساس غربت نکرده و به راحتی خدمات گوناگونی را دریافت می‌کنند.
 
استاندار نجف اشرف گفت: در روزهای گذشته در دیدار با وزیر کشور ایران، ایشان اعلام کردند که مردم از کشورهای مختلف وارد عراق شده و خواهند شد و آنچنان که عنوان شده بیش از 30 کشور در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کرده و مردم این کشورها برای مراسم بسیار معنوی و بزرگ‌ اربعین وارد عراق می‌شوند.
 
الیاسری افزود: من استاندار نجف هستم و منزل خودم نیز پر از زائران ایرانی است و این باعث افتخار هر کدام از مردم عراق به ویژه مردم شهرهای مختلف استان نجف اشرف است که در خدمت زائران امام حسین(ع) از نقاط مختلف جهان باشند.
 
وی بیان کرد: نه فقط خانه‌های ما در خدمت زائران امیرالمؤمنین(ع) و امام حسین(ع) است بلکه قلب‌ها و آغوش‌های ما نیز برای خوش‌آمدگویی به زائران ایرانی باز است و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به زائران امام حسین(ع) در شهرهای کوچک نجف و کربلا داشته باشیم تا پس از زیارت بتوانند به سلامتی به کشورهای خود بازگردند.
 
استاندار نجف همچنین ادامه داد: معجزه الهی و نفس اهل بیت(ع) این است که این اقدام با این کیفیت اجرایی شود والا عربستان سعودی با آن قدرت مالی و امکانات که حتی آمریکا و کشورهای دیگر به آن‌ها کمک می‌کنند، برای سالیانه حدود 3 میلیون زائر که سالانه برای حج تمتع به آن کشور سفر می‌کنند ناتوان هستند ولی به لطف خدا سفر 20 میلیون زائر امام حسین(ع) با این شکوه هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید زیرا در این سفر خود مردم حضور داشته و خدمت‌رسانی می‌کنند و هیچ دولتی نیست که بتواند به صورت سازمانی این میزان خدمت‌رسانی را انجام دهد.
 
الیاسری تصریح کرد: ما از همه شما و زائران امیرالمومنین(ع) و امام حسین(ع) عذرخواهی می‌کنیم که اگر قصوری در خدمت‌رسانی وجود دارد و یا اگر در جایی نتوانستیم کاری بکنیم از شما می‌خواهیم به بزرگواری خود از ما بپذیرید.
 
وی در پایان ضمن قدردانی از دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت دولت عراق برای مقابله با نیروهای تروریستی داعش خاطرنشان کرد: یاد همه شهدای مدافع حرم را گرامی می‌داریم و ما خوشحالیم که در کنار مواکب حضور داریم و امیدواریم خدای متعال هر چه که خواستید به شما بدهد و از طرفی نیز با سلامتی به کشور خود بازگردید.