هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 12 تير 1399
ساعت 11:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 مهر 1398 ساعت 10:51
يكشنبه 21 مهر 1398 10:40 ساعت
2019-10-13 10:51:44
شناسه خبر : 328571
ارتش سوریه تجهیزات نظامی گسترده خود را برای ورود به شهر منبج، در اطراف این شهر مستقر کرده است.
ارتش سوریه تجهیزات نظامی گسترده خود را برای ورود به شهر منبج، در اطراف این شهر مستقر کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رأی الیوم، رسانه‌های روسیه اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه در چارچوب توافقی دوجانبه با «نیروهای دموکراتیک سوریه»، که با وساطت روسیه و با موافقت آمریکا انجام شده است، آماده ورود به شهر منبج در شمال حلب هستند. هم‌زمان منابع محلی از ورود تجهیزات نظامی سوریه به حومه منبج خبر دادند.
 
رسانه‌های روسیه تأکید کردند، این اقدامات طبق توافقی میان روسیه و سوریه از یک طرف و میان روسیه، ایالات متحده و «نیروهای دموکراتیک سوریه» از طرف دیگر، انجام می‌شود و به‌موجب این توافق، یگان‌های ارتش سوریه به‌همراه تسلیحات سنگین و متوسط‌شان در شهر منبج مستقر می‌شوند و پرچم سوریه بر بالای ادارات دولتی داخل شهر و ورودی‌ها و خروجی‌های شهر برافراشته می‌شود.
 
در واکنش به این اخبار، «مصطفی بالی» سخنگوی «نیروهای دموکراتیک سوریه» گفت: «نیروهای دولتی سوریه به‌سمت منبج در حال پیشروی هستند، و این موضوعی است که ارتباطی به ما ندارد.»
 
نیروهای آمریکایی چند روز پیش از شهر منبج عقب‌نشینی کردند و این شهر تحت کنترل رهبران عرب «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار دارد.
 
وزارت دفاع ترکیه، روز گذشته مدعی شده بود که شهر «رأس العین» سوریه را در چارچوب عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» تحت کنترل نیروهای خود درآورده است؛ ادعایی که از سوی قسد رد شد.
 
درگیری‌های شدیدی در محله «الصناعه» در شهر منبج به‌وقوع پیوست. منابع محلی اعلام کردند که «نیروهای دموکراتیک سوریه» موفق شدند که نیروهای مهاجم را سرکوب کنند که باعث شد این نیروها از این محله عقب‌نشینی کنند. منابع مذکور افزودند، شهر رأس العین همچنان تحت سیطره شبه‌نظامیان کُرد است.
 
از سوی دیگر، تلویزیون «روسیا الیوم» به‌نقل از رئیس مرکز روسی آشتی در سوریه «حمیمیم» ــ وابسته به وزارت دفاع روسیه ــ اعلام کرد که در پی عملیات نظامی ترکیه و درگیری‌های جاری در مناطق شمال سوریه، بیش از 100 هزار نفر مناطق درگیر را ترک کرده و در شهرهای «قامیشلی»، «حسکه» و شهرهای مجاور مستقر شده‌اند.