هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 21:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 15:35
دوشنبه 15 مهر 1398 14:09 ساعت
2019-10-7 15:35:05
شناسه خبر : 328314
مستند "بدهکار انقلاب" درباره ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید حسین همدانی از زبان دوستان و همکاران، امشب روی آنتن شبکه افق می‌رود.
مستند "بدهکار انقلاب" درباره ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید حسین همدانی از زبان دوستان و همکاران، امشب روی آنتن شبکه افق می‌رود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، 16 مهرماه سالروز شهادت سردار حسین همدانی یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و چهره‌ای تأثیرگذار در عملیات مستشاری نیروهای ایرانی در سوریه است، مردی که دوستان و همرزمانش خاطرات بسیاری از او به یاد دارند.
 
سردار حسین همدانی یکی از شاخص‌ترین شهدای مدافع حرم است که مهرماه سال 1394 در اطراف شهر حلب در سوریه و حین مشاوره به نیروهای ارتش سوریه توسط نیروهای تروریست داعشی به فیض شهادت نائل آمد، او یکی از بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود و از سال 1359 در جنگ ایران و عراق حضور داشت.
 
عملیات «بازی دراز» در جبهه کرمانشاه یکی از صحنه‌های ماندگار فرماندهی و حضور مؤثر شهید همدانی است، او البته زمانی هم عهده‌دار فرماندهی لشکر انصار الحسین همدان بود.
 
جانشینی قرارگاه امام‌حسین(ع) و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران از دیگر مسئولیت‌های شهید همدانی به شمار می‌روند.
 
مستند «بدهکار انقلاب» به کارگردانی مرتضی یعقوبی و تهیه‌کنندگی محسن فجری درباره ویژگی‌های اخلاقی سردار همدانی از زبان دوستان و همکاران او است و به ابعاد فرهنگی زندگی بابرکت شهید مدافع حرم سردار سرلشکر پاسدار حاج حسین همدانی می‌پردازد و نگاه جدیدی به حمایت‌ها و ابعاد فرهنگی و هنری این شهید دارد.
 
«بدهکار انقلاب» را می‌توانید دوشنبه پانزدهم مهرماه ساعت 20:30 و تکرار آن ساعت 13:30 روز بعد از شبکه افق ببینید.