هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 23:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 12:28
دوشنبه 15 مهر 1398 11:19 ساعت
2019-10-7 12:28:51
شناسه خبر : 328272
یک مقام آمریکایی به خبرگزاری «رویترز» گفت، در صورت حمله ارتش ترکیه به کردهای شمال سوریه، آمریکا از این گروه‌های کُرد، محافظت نخواهد کرد.
یک مقام آمریکایی به خبرگزاری «رویترز» گفت، در صورت حمله ارتش ترکیه به کردهای شمال سوریه، آمریکا از این گروه‌های کُرد، محافظت نخواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، یک مقام آمریکایی روز دوشنبه به خبرگزاری «رویترز» گفت، واشنگتن به اطلاع شبه‌نظامیان کُرد در سوریه رسانده است که در صورت حمله ارتش ترکیه، آمریکا از کردها محافظت نخواهد کرد.
 
به گفته این مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، نیروهای آمریکایی دو پست نظارتی در «تل ابیض» و «رأس العین» در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه را تخلیه کرده است.
 
صبح امروز تنها ساعاتی بعد از گفت‌وگوی تلفنی رؤسای جمهور ترکیه و آمریکا، واشنگتن اعلام کرد که قصد دارد نیروهای خود را از مناطق مرزی سوریه و ترکیه دور کند. این اقدام، خلاف وعده‌ای است که آمریکا پیشتر به کردها داده بود. واشنگتن به این شبه‌نظامیان وابسته به پ‌ک‌ک وعده داده بود که از آن‌ها در برابر حملات احتمالی ارتش ترکیه محافظت کند.
 
تصمیم تازه آمریکا در حالی اتخاذ شده که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه هفته گذشته گفت با هدف پاکسازی مرز سوریه از حضور کردها، ارتش ترکیه به زودی عملیاتی در این منطقه آغاز می‌کند. آنکارا برای این کار، «لزوم ایجاد یک منطقه امن» با هدف اسکان آوارگان سوری» را بهانه کرده است.