هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 22:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 11:11
دوشنبه 15 مهر 1398 10:57 ساعت
2019-10-7 11:11:39
شناسه خبر : 328265
در حالی که دولت اسلام آباد طی ماه‌های اخیر تلاش کرده از لیست نظارت ویژه گروه ویژه اقدام مالی خارج شود این گروه ابهامات تازه‌ای را به عملکرد اسلام آباد وارد کرد.
در حالی که دولت اسلام آباد طی ماه‌های اخیر تلاش کرده از لیست نظارت ویژه گروه ویژه اقدام مالی خارج شود این گروه ابهامات تازه‌ای را به عملکرد اسلام آباد وارد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اکسپرس نیوز، دولت اسلام آباد که تلاش دارد از لیست خاکستری و نظارت ویژه FATF خارج شود با شبهات جدیدی از سوی این گروه مواجه شد.
 
گزارش‌ها حاکی است FATF در آخرین اظهار نظر خود عنوان کرده است: تلاش پاکستان برای جلوگیری از پشتیبانی مالی از گروه‌های تروریستی کافی نبوده است.
 
این گروه تصریح کرده است: دولت اسلام آباد نتوانسته رضایت ما را جلب کند و تمام اقدامات مورد نیاز را به انجام برساند.
 
در گزارش FATF آمده است دولت و بانک مرکزی پاکستان برای جلوگیری از کمک مالی به گروه های تروریستی باید اقداماتی جدی تر انجام دهند.
 
دولت پاکستان از 40 درخواست FATF  تنها یک درخواست را به صورت کامل اجرایی کرده است، 9 درخواست این گروه به شکلی مناسب مورد توجه قرار گرفته، در مورد 26 درخواست اقدامات مختصری انجام شده و به 4 درخواست FATF هیچ توجهی نشده است.
 
واریز مبالغ مختلف به حساب های بانکی و حواله آنها به حساب های خارج از کشور یکی از ابهاماتی است که گروه ویژه اقدام مالی در مورد پاکستان دارد.
 
علاوه بر این طبق گزارش این گروه از 2هزار و 420 پرونده فساد اقتصادی که در دادگاه های پاکستان مورد بررسی قرار گرفته است تنها یک پرونده به نتیجه رسیده و عامل جرم مجازات شده است.
 
گفتنی است طبق گزارش سازمان ملل که به تائید وزارت کشور پاکستان رسیده است 66گروه در زمره گروه های ممنوع الفعالیت و تروریستی قرار گرفته اند که دولت اسلام آباد باید تمام حساب های آنها را مسدود کند.
 
خارج شدن از لیست خاکستری FATF برای اسلام آباد اهمیت زیادی دارد و دولت مدعی است سرمایه گذاری های خارجی در پاکستان را افزایش خواهد داد.